שחקני הפועל תל אביב חוגגים (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
"יש להם התקפה מסוכנת", שחקני הפועל ת"א חוגגים | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

ביום שני האחרון שיחקה הפועל ת"א מול מכבי נתניה במסגרת גביע הטוטו (3:2 לקבוצה של נתי עזריה). ביציע ישב מאמן טפליצה הצ'כית, יירי פלישק, שהתרשם מקרוב מהיריבה הבאה שלו במסגרת שלב הפלייאוף של הליגה האירופית.

פלישק וחניכיו הם המחסום האחרון לפני שלב הבתים עבור האדומים של אלי גוטמן, שיגיעו למשחק כפייבוריטים. בקבוצה מקווים לצאת עם תוצאה טובה מהמשחק הראשון בצ'כיה על מנת להעביר את ההכרעה לבלומפילד, כאשר שיחזור של המשחק הראשון מול גטבורג בסיבוב הקודם (1:3) להפועל יתקבל בברכה.

אם גוטמן ניסה לבלבל את פלישק עם ההרכב שלו מול נתניה, בראיון בתקשורת בארצו הפגין המאמן בקיאות לגבי מי ששיחק: "רק ארבעה שחקנים מההרכב של הפועל פתחו מול נתניה".

לגבי הרושם המקצועי שלו ממהמשחק של האדומים אמר הצ'כי: "עד הדקה ה-60 הפועל שיחקה טוב, היא קבוצה מסוכנת התקפית. כשהיא הלכה לאחור, השליטה עברה לנתניה".

פלישק צפה גם במשחק של הפועל מול גטבורג וגילה דמיון בעמידה הטקטית בקבוצה של גוטמן: "במשחק מול נתניה ראיתי קווים מקבילים למשחק של הפועל מול גטבורג, למרות שאניימה ויבואה לא שיחקו".

הדבר שהכי בלט מבחינת פלישק בביקורו בארץ היה מזג האוויר, שהיה בעכריהן של לא מעט קבוצות שהגיעו להתארח בארץ: "מזג האוויר היה בלתי נסבל. מעבר לחום, היתה לחות גבוהה מאוד".

את הטיסה לארץ העביר פלישק עם אנשי הפועל ת"א. על מה הם דיברו?: "היתה אווירה ידידותית וכבוד הדדי", אמר המאמן ולסיום הוסיף על הביקור שלו בבלומפילד: "היציעים שם קרובים מאוד לדשא, זה נותן לשחקנים כח".

כזכור, המשחק הראשון בין הפועל לטפליצה, מחזיקת הגביע בארצה, ייערך בצ'כיה ב-20.8 ואילו הגומלין באצטדיון בלומפילד ייתקיים שבוע אחד לאחר מכן.