בקהאם מופיע עם כיפה להלוויה (צילום: מערכת ONE)
בקהאם מופיע עם כיפה להלוויה | צילום: מערכת ONE

כוכב הכדורגל האנגלי, דייויד בקהאם, הגיע כשהוא חבוש בכיפה לחלוק כבוד אחרון לסבו היהודי המנוח, ג'וזף ווסט, בהלוויה שנערכה לאחר שנפטר בשבוע שעבר.

בקהאם אף אירגן אזכרה לזכרו של סבו האהוב, ג'וזף ווסט, במגרשים של טוטנהאם, הקבוצה אותה אהד במסירות ג'וזף במשך כל חייו כיאה ליהודי לונדוני, על אף כמובן שנכדו שיחק דווקא במנצ'סטר יונייטד במהלך הקריירה האנגלית שלו.

בקהאם הופיע לאזכרה לבוש בחולצת טוטנהאם כחולה וכובע אנגלי מסורתי (בזמן הטקס עצמו הוא חבש כאמור כיפה) אותם נהג סבו, שהיה בן 83 במותו, ללבוש במשחקיהם של ההוטספרס.

מקורב לסבו של בקהאם אמר לתקשורת: "טוטנהאם היתה כל העולם שלו. הוא היה לוקח את דייויד למשחקים כשהוא היה ילד וזו היתה הדרך של בקהאם להודות לו ולהוקיר את זכרו".

ג'וזף ווסט הוא אביו של סנדרה, אימו של דייויד בקהאם, הוא נפטר לאחר מאבק ארוך עם מחלת הסרטן.

בקהאם עצמו התייחס למותו של סבו: "בכל משפחה מוות זה דבר קשה, סבא שלי לא היה במצב טוב כבר כמה חודשים, אבל זה מסוג הדברים שברגע שקורים לעולם לא תהיה מוכן אליהם. הייתי קרוב אליו מאוד, הוא היה מתקשר אלי אחרי כל משחק, אחרי כל אימון, הוא היה מעורב בכל דבר שעשיתי".

בקהאם. ינסה לשכנע את פיפ&"א (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בקהאם. &"סבא היה מעורב בכל מה שעשיתי&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בקהאם עצמו יחזור בחודש ינואר הקרוב לקדנציה שניה במילאן האיטלקית לאחר שהפסיד עם קבוצתו, הלוס אנג'לס גלאקסי, בגמר ה-MLS, הוא יקווה להשיג במקום בסגל של אנגליה למונדיאל הקרוב בדרום אפריקה.

צפו בתמונות של בקהאם מהלווית סבו