טרי בוצ´ר. מתייעץ עם שחקניו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
טרי בוצ´ר. מתייעץ עם שחקניו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לפעמים המציאות עולה על כל דימיון. עוד לא הספקנו להתאושש מהניצחון המדהים והבלתי נתפס של אינברנס אתמול (שבת) מול קילמרנוק 3:6, והיום חושף מאמן סוגרת הטבלה, טרי בוצ'ר את הסיבות ל"התפוצצות" האדירה של שחקניו.

באימון המסכם של יום שישי הרגיש המאמן שגם את המשחק הזה הוא לא הולך לנצח. "היה לנו את האימון הכי גרוע שלנו אי פעם. זה היה פשוט סיוט. עצרתי את האימון וכינסתי את השחקנים. אמרתי להם: 'עזבו אימון. באיזה שיטה אתם רוצים לשחק?'

השחקנים אמרו לי שהם מעדיפים לשחק בשיטת 4-3-3. אני חשבתי אחרת אבל המצב שלנו לא כל כך טוב גם ככה, שהסכמתי לעיצה שלהם. מסתבר שזה עבד בגדול".

אינברנס סוגרת את הטבלה הסקוטית ונראית כמו אחת הקבוצות החלשות בליגה, לפחות עד אתמול. השחקנים של בוצ'ר יצאו למשחק חוץ מול קילמרנוק שהיתה בטוחה שהמפגש מול הבחורים של בוצ'ר הוא רק עוד משוכה קלילה בדרך לתקוע יתד במרכז הטבלה.

זה התחיל טוב עבור המארחים כשבדקה ה-12 כבש דין שילס את השער הראשון במשחק והעלה את המארחת ליתרון, אבל אף אחד לא האמין למה שצפוי לקרות בהמשך.

אנדרו שיני החל את החגיגה כשהישווה את התוצאה בדקה ה-39. עד לאותה דקה היה זה השוער המקומי, יאסי יאקולה שהצליח למנוע מהכדור להיכנס לרשת, אלא שמכאן והילך כל החלק האחורי שלו קרס.

טרי בוצ´ר. יכול להיות מרוצה מהקבוצה שלו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
טרי בוצ´ר. אמרתי לשחקנים: &"עזבו אימון, באיזה שיטה אתם רוצים לשחק?&" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-53 השלים הייס את המהפך כשכבש מרחוק והפך ל-1:2. שבע דקות מאוחר יותר כבש אנדרו שיני את השני שלו ועשה 1:3. שתי דקות חלפו ובעוד שחקני קילמרנוק עדיין בהלם חטף גרגורי טאדיי את הכדור בחלק המגרש שלו ופרץ לבד לאורך כל מחצית המגרש, עקף את יאקולה חסר האונים ועשה 1:4 גדול. 

בדקה ה-67 חגג אנדרו שיני את השלישי שלו והחמישי של קבוצתו. דין שילס דייק מהנקודה הלבנה בדקה ה-73 וצימק ל-5:2 אבל עשר דקות מאוחר יותר כבש טאדיי את השישי של אינברנס. בדקה ה-90 כבש הפרנן את השער התשיעי במשחק אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי עבור קילמרנוק שנכנעה 3:6.