גילי ורמוט על הדשא. הכנה אחרונה למשחק (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
גילי ורמוט על הדשא. הכנה אחרונה למשחק (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אם הפועל ת"א רוצה לדבר העונה חזק בליגה האירופית ולעבור לשלב הבא, היא צריכה לעלות הערב (חמישי) על כר הדשא עם מטרה אחת בלבד: ניצחון על ראפיד וינה.

האוהדים שמאמינים בקבוצתם כבר החלו להגיע לאצטדיון ולצבוע את בלומפילד באדום. עד לתחילת המשחק, 9000 אוהדים אמורים למלא את היציעים. רבים מהם עומדים בתור ומנסים לקנוס כרטיסים ברגע האחרון.

בצד השני, האוסטרים הצליחו להביא מאות אוהדים למשחק וחלקם כבר התמקמו ביציע. האוהדים בירוק שרו שירים פרו-פלסטיניים והרעידו את האצטדיון עם שירה אדירה.

שעה ורבע לפני הפתיחה, שחקני הפועל ת"א ומאמנם, אלי גוטמן, הגיעו לאצטדיון ונכנסו לחדר ההלבשה.

מיד לאחר מכן, שחקני ראפיד הגיעו גם כן ושני השוערים של הקבוצה ביצעו חימום.

אין ספק שקל זה לא הולך להיות להפועל ת"א. 

הקבוצה האוסטרית באה לליגה האירופית כקבוצה קטנה, שמקווה לעבור בשלום את הבית הקשה שהגרילה. אולם, ההופעה של ראפיד בשני המשחקים הראשונים היתה עוד אחת מההפתעות הטובות של העונה בכדורגל האירופי. 

אניימה בכניסה לאצטדיון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה בכניסה לאצטדיון (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הירוקים מוינה ניצחו באוסטריה 0:3 את המבורג הגרמנית, הקבוצה הטובה בבית על הנייר, וגם הוציאו תיקו 1:1 בסלטיק פארק הביתי שבגלזגו.

שחקני ראפיד (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ראפיד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הפועל תל אביב מודאגים במיוחד מהיכולת של ההגנה האדומה בתקופה האחרונה.

במשחק בגרמניה מול המבורג, הקבוצה ספגה רביעייה וגם בליגה הישראלית היא לא נראית טוב.

וואליד באדיר מורחק מהמשחק ואביחי ידין מהקישור צפוי לרדת להגנה כדי לחפות על היעדרותו, מה שבטח לא מרגיע את אלי גוטמן.

אוהדי הפועל (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

למרות הבעיות בהגנת הפועל והיכולת המצוינת של האוסטרים, לשחקנים ברור שיש להם הזדמנות טובה הפעם. איתי שכטר וסמואל יבואה יודעים, שהפעם הם חייבים להיות חדים ומרוכזים במיוחד מול השער, כדי לאפשר לקבוצה לעשות הישג ולעלות למקום הראשון בבית.

במקום ידין שיורד להגנה, זוראב מנטשאשווילי יפתח במרכז הקישור שמציב גוטמן, יחד עם ביברס נאתכו. נמניה ווצ'יצ'ביץ', שעד עכשיו בהחלט מרשים הצהיר לפני המשחק: "אנחנו יכולים לעצור את ראפיד עם האוהדים בבלומפילד".

אוהדי ראפיד (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ראפיד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לקהל צפויה להיות השפעה חשובה על המשחק בבלומפילד, ובעזרתם שחקני הפועל תל אביב ינסו ללחוץ את האוסטרים כבר מהפתיחה ולשלוט בכדור לאורך המשחק.

ראפיד למדה שהכל אפשרי בכדורגל האירופי של העונה וגם היא לא מוותרת על אפשרות של ניצחון בישראל, שיביא אותם כמעט בוודאות אל השלב הבא. למרות ההצהרות על כך שתיקו תהיה תוצאה מצוינת בשבילם, האוסטרים יידעו לנצל רפיון בהגנת הפועל, אם הם יקבלו את ההזדמנויות. החלוץ, ניקיצ'ה ילביץ', נמצא בכושר מצוין והוא משתוקק לרגע שבו הוא יעמוד מול אניימה.

ללה מגיע לאצטדיון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ללה מגיע לאצטדיון (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה של אלי גוטמן תצטרך להילחם על המגרש במשך 90 דקות ולא לאבד ריכוז לרגע. אם הם ישמרו על קור רוח וישחקו חכם, השחקנים באדום יוכלו לסגור סיבוב ראשון מצוין בליגה האירופית, שיקרב אותם בצורה משמעותית ל-32 האחרונות.

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, דני בונדר, אביחי ידין, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, זוראב מנטשאשווילי, ביברס נאתכו, גילי ורמוט, נמניה ווצ'יצ'ביץ', סמואל יבואה, איתי שכטר.

אוהדי ראפיד. מעודדים מהיציע (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ראפיד. מעודדים מהיציע (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ראפיד וינה: הלגה פאייר, אנדראס דובר, יורגן פאצוקה, מרקוס קאצר, מילאן ג'ובאנוביץ', רגנבאלד סומה, יאסין טבליאן, סטפן קולוביץ, סטפן הופמן, ברנאקו בוסקוביץ', ניקיצ'ה ילביץ'.