קאריסו מאוכזב. ריבר בדרך להיסטוריה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קאריסו מאוכזב. ריבר בדרך להיסטוריה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ריבר פלייט בדרך להיסטוריה מביכה אחרי שנוצחה הלילה (בין רביעי לחמישי) 2:0 על-ידי בלגראנו מליגת המשנה במשחק הראשון של פלייאוף ההישרדות בארגנטינה.

ריבר, שיאנית האליפויות בארגנטינה עם 33 כאלה, היא אחת משלוש קבוצות בלבד לצד בוקה ג'וניורס ואינדפנדיינטה שלא ירדו ליגה מאז תחילת העידן המקצועני ב-1931, אבל נראה שהמיז'יונריוס קרובים מתמיד לליגה שבה לא שיחקו מעולם.

ריברי שהאליפות האחרונה שלה היתה בקלאוסורה של 2008, רחוקה רק 90 דקות מליגת המשנה כתוצאה מממוצע הנקודות הנמוך שלה ב-3 העונות האחרונות, שקובע את היורדות בארגנטינה.

ססאר מנסאנלי העלה את בלגראנו ליתרון בדקה ה-25 בפנדל וססאר פריירה הכפיל אותו בדקה ה-50 כדי לקבוע את תוצאת הסיום. אוהדי ריבר שזעמו על ההפסד של קבוצתם, לא נשארו חייבים וחלקם פרצו למגרש מיד לאחר השער השני של בלגראנו דרך פירצה בגדר. השופט נסטור פיטאנה נאלץ להפסיק את המשחק למשך 20 דקות בזמן שכוחות האבטחה הוציאו את האוהדים מתחומי האצטדיון.

הגומלין ייערך ביום ראשון בלילה באצטדיון המונומנטל של ריבר, שזקוקה לניצחון בהפרש של 2 שערים מכיוון ששוויון בסיכום הכללי ישאיר את המיז'יונריוס בליגה הראשונה.

אריק לאמלה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אריק לאמלה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני פלייאוף ההישרדות בין ריבר לבלגראנו, הורקאן ירדה ליגה אחרי הפסד 2:0 לחימנסיה לה-פלאטה במשחק שבו המנצחת עלתה למפגש השני בפלייאוף על העלייה לליגה הראשונה.