שלו מנשה ורביד גזל (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
גזל ומנשה. אולי בבית יילך יותר טוב | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

מכבי נתניה נפרדה הערב (שלישי) בתיקו 0:0 במלטה מול סליימה וונדררס המקומית, במסגרת המשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית. משחק הגומלין ייערך בבלומפילד ביום שלישי הבא.

נתניה היתה עדיפה ברוב שלבי המשחק, אבל לא הצליחה לממש את יתרונה האיכותי לשערים. המלטזים איבדו את יוסף מיפסוד שביצע עבירה ללא כדור על מעוז סמיה והורחק בדקה ה-58, אבל גם זה לא עזר לנתניה להשיג את ניצחונה הראשון אי פעם במסגרת אירופית.

מאמן נתניה, נתי עזריה, עלה למשחק ללא איתי שכטר, שהמריא באיחור לאחר פיצוץ המו"מ עם הפועל תל אביב וכן ללא ביוואן פרנסמן, שעשוי לעזוב, וטל מעבי שכלל לא המריא למלטה בעקבות פציעתו.

נתניה פתחה בהרכב נטול זרים ומשופע בשחקנים צעירים. החלוץ אחמד סבע, שהגיע מבני לוד, ערך את הופעת הבכורה שלו במדי נתניה ופתח בחוד לצידו של פיראס מוגרבי. את מקומו של לירן שטראובר אשר עזב למכבי ת"א, תפס דניאל ליפשיץ הצעיר.

מחצית ראשונה

כ-30 אוהדי נתניה הגיעו לעודד את קבוצתם בחום המעיק. בדקה השלישית רביד גזל בעט מרחוק כדור שחלף ליד הקורה.

נתניה פתחה טוב את המשחק. בדקה החמישית שלו מנשה הפציץ מ-25 מטרים, אגיוס הדף לא טוב, אבל לא היה מי שידחק פנימה והכדור הורחק לקרן.

בדקה התשיעית מהלך טוב של איבאן שפרץ היטב אולם ההגנה הנתנייתית הרחיקה לקרן. הקרן הוגבהה וליפשיץ הדף לקרן נוספת. הכדור נבעט על ידי שחקן סליימה מעל המשקוף.

בדקה ה-18 מוגרבי הוכשל כ-20 מטרים מהשער. מנשה בעט בעיטה חופשית לחיבורים, אגיוס הדף, והכדור הגיע לסמייה שמסר למוגרבי ברחבה, מוגרבי בעט, אולם הכדור הורחק מהקו על ידי הבלם. הזדמנות גדולה של מכבי נתניה.

בדקה ה-26 שתי הקבוצות יצאו להפסקת שתיה קצרה עקב החום הכבד. נתניה שלטה יותר בכדור והיתה עדיפה ברוב חלקי המחצית הראשונה.

בדקה ה-36 הזדמנות טובה מאוד של מכבי נתניה. אחמד סבע הכניס כדור עומק אלכסוני מצוין לאלמוג כהן, שהגיע למצב של אחד על אחד מול השוער, כהן מזוית לא קלה בעט את הכדור סנטימטרים מהקורה.

בדקה ה-37 בעיטה מסוכנת של מיפסוד חלפה מעל השער של ליפשיץ. בדקה ה-44 גזל הכניס את אחמד סבע בכדור עומק לרחבה, סבע בעט טוב ואגיוס הדף בקושי. עוד הזדמנות טובה. בדקה ה-44 כרטיס צהוב למיפסוד על התחזות ברחבה.

מחצית שניה

נתניה תשחק במחצית זו מול השמש, מה שעשוי להקשות על משחקה. בדקה ה-50 החמצה גדולה של סליימה. כדור עומק מצוין של פנצ' למיפסוד שהגיע אל מול ליפשיץ אך החמיץ. סליימה שלטה בפתיחת המחצית השניה.

בדקה ה-52 חילוף ראשון בנתניה: פיראס מוגרבי יצא ובמקומו נכנס שניר גואטה.

בדקה ה-58 המלטזים נותרו בעשרה שחקנים. הכרטיס האדום הונף לשחקן מיפסוד יוסף, שנתן מכה ללא כדור למעוז סמיה ברחבה. העבירה בוצעה בזמן שהמשחק לא שוחק, ובשל כך לא נשרקה בעיטת עונשין מ-11 מטר.

בדקה ה-67 בעיטה מסוכנת של ג'ון פייר מיפסוד סחטה הצלה גדולה של ליפשיץ. בדקה 68 - אוראל דגני בעט ממרחק רב וסחט הצלה גדולה של אגיוס, שהדף בקושי רב את הכדור לקרן.

בדקה ה-69 מעוז סמיה קיבל כרטיס צהוב, בדקה ה-71 חילוף בנתניה - אלון וייסבורג החליף את ימפולסקי. בדקה ה-72 הפסקת מים נוספת.

בדקה ה-73 הגיעה החמצת המשחק. אלמוג כהן הרים לאחמד סבע שהגיע למצב של אחד על אחד מול השוער אולם בעט חלש את הכדור החוצה. הזדמנות פז של סבע.

בדקות אלו נתניה שלטה במשחק באופן טוטאלי אולם לא הצליחה לכבוש. בדקה ה- 74 חילוף בסליימה: יצא מיפסוד ונכנס במקומו גאט בלדאצ'ינו. בדקה ה-80: חילוף נוסף בסליימה יוצא פאילה קלייטון ונכנס במקומו ברטולו.

בדקה ה-83: שלו מנשה בעט חזק וטוב 10 מטרים מהשער אבל אגיוס שוב הדף והציל שער בטוח. הצלה מדהימה של אגיוס. בדקה ה-92 נתניה כמעט הכריעה את המשחק, כשבעיטת יעף של מנשה פיספסה את המסגרת במעט.

בדקה ה-93 עוד החמצה גדולה, כאשר הכדור חלף על קו השער וסבע וויסבורג פספסו את הכדור בסנטימטר.

סליימה וונדרס: אגיוס סימון, מוסקט אלכסנדר, אזופארדי יאן, מיפסוד יוסף, פנץ' ריאן, סקרי מארק, וודס איבאן, דרונקא לוסיאן פלורין, סיאנטאר יאן, מיפסוד ג'ון פייר, פאילה קלייטון.

מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ, אוראל דגני, מעוז סמיה, זאביק חיימוביץ', קלמי סבן, רביד גזל, אלמוג כהן, דלה ימפולסקי (אלון וייסבורג, 71), שלו מנשה, פיראס מוגרבי (שניר גואטה, 52), אחמד סבע.