שחקני סביליה המומים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני סביליה המומים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

סביליה הספרדית שהיתה אמורה להיות בדרג הראשון לקראת הגרלת הבתים של ליגת האלופות מחר, ספגה מכה קשה כשהודחה כבר בשלב הפלייאוף עם הפסד ביתי מביך 4:3 לבראגה הפורטוגלית שהשלים 5:3 בסיכום שני המשחקים.

"קשה להסביר את זה, ידענו מה הסיטואציה כשנכנסנו למשחק והכרנו כבר את היריבה. לרוע המזל, אני חושב שהם הבקיעו כבר בהזדמנות הראשונה שלהם וזו היתה מכה עבורנו", אמר מאמנה של סביליה, אנטוניו אלבארס בסיום והוסיף, "שיחקנו עם הלב כי ידענו שזה אפשרי להבקיע שלושה שערים, אבל שיחקנו יותר מדי עם הלב ופחות מדי עם הראש".

למרות המפלה הכבדה אלבארס הבהיר כי אין לו כל כוונה לעזוב את תפקידו: "זה לא סוף העונה, אלא רק ההתחלה. כשקיבלנו את בראגה כולם היו שמחים, אבל אני ידעתי שזו קבוצה טובה ושבכדורגל הכל אפשרי. ניסינו בכל דרך לנצח וזה לא התאפשר. אנחנו צריכים לברך את בראגה ולהרים את הראש כי יש לנו עוד אתגרים חשובים בדרך.

כרגע אני לא יכול לחשוב על שום דבר אחר מלבד לחזור ולהתאמן. ההעפלה לליגה האלופות היתה מטרה מרכזית שלנו, אבל העונה רק התחילה ויש עוד מטרות. מחר (היום) אנחנו נהיה מאוכזבים אבל החל ממחרתיים נתחיל לחשוב על משחק הליגה הראשון שלנו".

בראגה קוברת את העונה של סביליה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בראגה קוברת את העונה של סביליה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מהצד השני אושר עילאי כמובן, לימה, חלוצה של בראגה שכבש שלושער במשחק אמר בסיום: "אני מאושר ולא רק בגלל השערים אלא בגלל ההישג. רצינו שכולם יראו שיש לנו קבוצה מצויינת, הגשמנו חלום".     

הפסד שכולו ניצחון הושג בגנואה שם הפסידה ורדר ברמן 3:2 בהארכה לסמפדוריה אך העפילה לשלב הבתים בזכות 1:3 בגרמניה. האיטלקים אמנם הובילו 0:3 אך שער בדקה ה-93 של רוזנברג שלח את המשחק להארכה, בה הבקיע פיזארו את השער מצמק/מנצח לגרמנים.

"התחושה רעה. משחק שהובלת בו 0:3 לא צריך להסתיים ככה", אמר בסיום קפטן סמפדוריה, אנג'לו פלומבו והוסיף, "פתחנו טוב אבל הם חיכו לרגע של חולשה אצלנו. ברגע שאיבדנו את הקצב שלנו, הם הענישו אותנו. נצטרך להיות סבלניים ולנסות שוב. יש לנו את הליגה האירופית עכשיו וננסה להצליח בה".

ורדר ברמן חוגגת העפלה דרמטית לשלב הבתים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ורדר ברמן חוגגת העפלה דרמטית לשלב הבתים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו שמחים מאוד", אמר מאמנה של ורדר ברמן, תומאס שאף והוסיף, "זו היתה עוד הופעה מיוחדת שלנו, אחרי 13 דקות נקלענו למצב שבו היינו חייבים כזאת הופעה, תודה לאלוהים שהשתחררנו".