אחרי הקיץ הלוהט שעבר על מכבי ת"א, במהלכו הנחיתה לא פחות מעשרה שחקנים לקראת העונה הבאה, תקיים הערב (חמישי, 21:00) הקבוצה ניסוי כלים רשמי ראשון כאשר תארח בבלומפילד את מוגרן ממונטנגרו בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית.

במועדון היו מרוצים מאוד מקצב מכירת המנויים עד כה לאחר שמכרו למעלה מ-7,500 מנויים לעונה הבאה. במכבי מקווים שהקבוצה תציג יכולת טובה במשחק מול מוגרן, בתקווה שקצב מכירת המנויים ייגדל. כזכור, מיץ' גולדהאר פתח הקיץ את הארנק ובגדול והנחית בקרית שלום שמות גדולים כמו ברק יצחקי מבית"ר ירושלים ורוברטו קולאוטי שהגיע מבורוסיה מנשנגלדבאך.

בנוסף אליהם, הגיעו לקבוצה קלמי סבן, אבי סטרול, יואב זיו ואלירן עטר שסובל מפציעה ולא יעמוד לרשות הצוות המקצועי. גם בגזרת הזרים מכבי עבדה הרבה הקיץ. הקשר הבוסני-הולנדי, האריס מדוניאנין צפוי להוות בורג חשוב מאוד בחוליית הקישור הקדמית של הקבוצה. גם הבלם הברזילאי, ניבאלדו נחת בקרית שלום לאחר שהגיע מוויאדוליד, אותה קבוצה בה שיחק מדוניאנין.

בנוסף אליהם הגיעו למכבי, הבלם-קשר, ג'יבריל סידיבה והקשר האחורי, אלברט באנינג. מי שעוד עשוי לחתום בשורות הצהובים, הוא הקשר הסרבי, מילאן סמילאניץ' שצפוי להשלים את מכסת הזרים.

מלבד הרכש בגזרת השחקנים, מכבי חיזקה את הצוות המקצועי בדמותו של יוסי מזרחי, אשר הגיע ממ.ס. אשדוד. מזרחי יעבוד עם אבי נמני שיכהן כמנג'ר במועדון.

מזרחי: שחקני מכבי ת"א כבר עברו מעמדים גדולים יותר


המאמן, יוסי מזרחי, פתח את מסע"ת ואמר: "בנינו קבוצה חדשה, אם תסתכלו על מי שהבאנו, רובם שחקנם מנוסים מנבחרת ישראל, שעברו מעמדים גדולים יותר, אני בטוח שתהיה התרגשות גדולה אבל ברגע שהשופט ישרוק, השחקנים יכנסו לקצב".

מזרחי ושטראובר, היום במסע"ת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מזרחי ושטראובר, היום במסע"ת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"ככל שנתקדם בשלבים של העונה, ברור שהקבוצה תשחק יותר טוב. קל מאוד ללמד את המערך ההגנתי בתקופה של חודש, קשה ליצור תיאום התקפי. יש הרבה ניסיון, הרבה כישרון, אני אדם אופטימי מאוד", הוסיף מזרחי.

בנוגע לזרים שהגיעו למכבי ת"א, אמר המאמן: "עם זרים אף פעם אתה לא יודע, גם אם הם באיכות גבוהה. זה עניין של התאקלמות, גם למנטליות הישראלית, לאוכל וגם לכדורגל. בחרנו את הזרים לא רק מבחינה מקצועית אלא גם אישית, הם יודעים בדיוק לאיזה מועדון הם מגיעים, איזו רמת ציפיות".

מזרחי  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מזרחי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גם השוער, לירן שטראובר התייחס לשחקנים הזרים וציין: "בשלוש השנים האחרונות מכבי לא הגיע לאירופה אבל אנו לא מסתכלים על העבר. רוצים לפתוח ברגל ימין. בנוגע לזרים, אפשר להיות שמחים בגלל שהחיבור הוא טוב בזכות האופי הנוח שלהם. מבחוץ אי אפשר לראות מי זר ומי ישראלי. זה דבר ראשון מאוד חשוב, מחוייבות אחד לשני, וזה יש. בחרו את השחקנים בפינצטה וזה הקל על התהליך. לגבי ההגנה, יותר קל לחבר את המערך במיוחד כשאתה מכיר את השחקנים. עם קלמי סבן וגם עם אבי סטרול כבר שיחקתי, עם יואב זיו בנבחרת. מבחינת ההכנה שלנו, עשינו את המקסימום עד היום".

"

יש לנו מחוייבות אדירה, המשחק מול מוגרן תלוי הרבה בנו"


המאמן, מזרחי, התייחס גם ליריבה ממונטנגרו וציין: "עשיתי דרך ארוכה כדי לראות את מוגרן. היא מאורגנת מאוד. אין לה כוכבים נוצצים, אבל זו קבוצה שיודעת בדיוק מה היא רוצה מעצמה, גם בחוץ וגם בבית. לא יהיה לנו קל, אבל המשחק תלוי בנו ותלוי בנו הרבה. אם נהיה טובים ננצח את המשחק. שיחקנו עד היום שיחקה שלושה משחקי אימון. להפתעתי, נראינו בחלקים מסוימים לא רע בכלל, אבל המבחן האמיתי זה הערב. כמו שאתם סקרנים לראות איך מכבי תיראה, גם אני וכל הצוות המקצועי וכל ההנהלה".

מזרחי. "המבחנים לא יהיו נגד הגדולות" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מזרחי ועובדיה. ההרכב כמעט סגור (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מזרחי נשאל לגבי העובדה שהגיע למכבי ת"א ממועדון קטן יותר בדמות מ.ס. אשדוד ואמר: "אני מתרגש, כן. למרות שזה לא נראה ככה, אני מתרגש. הגעתי למועדון ענק שמייצג לטעמי את הקהל הכי גדול בארץ. יש לנו מחוייבות אדירה, לצוות ולשחקנים, לקהל העצום הזה. בדיבורים לא נחזיר את הגאווה, אלא בעבודה קשה. אמרתי קודם, ככל שהקבוצה תשחק יחד, כך היא תתקדם. לנו יש את כל הסבלנות בעולם, אני בטוח שלתקשורת ולפעמים לקהל לא תהיה סבלנות. אני מאמין שהדרך שלנו טובה".

מלבד הסקרנות המתבקשת בנוגע לאיך והאם תתחבר מכבי ת"א השנה, אחת השאלות המתבקשות לקראת העונה היא כיצד יחולקו הסמכויות בצוות המקצועי. מזרחי ציין שזו הפעם האחרונה בה הוא יתייחס לנושא ואמר: "כמו שכבר אמרתי, אבי נמני ואני נקבל את כל ההחלטות החשובות ביחד. הוא הסמכות המקצועית העליונה, דיברנו על זה בתחילת השנה".

תמיר כחלון ושרן ייני. יוצא לראשונה בקריירה לחו&"ל (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ייני ותמיר כחלון. הראשון צפוי לפתוח (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מזרחי, כמו מזרחי, מעדיף לדבר כמה שפחות ויותר לעשות: "הדבר הראשון שאנחנו צריכים במקום לפטפט ולדבר זה ליצור קבוצה חזקה שכולם יאמינו בה. כשהיא תהיה חזקה נוכל להגדיר מטרות. חובתנו כצוות מקצועי ליצור קבוצה שתהיה ראויה להתמודד על כל התארים".

שטראובר: "עברנו מחנה אימונים ראשון שהיה רציני"
"במחשבה מעמיקה, נעשה פה דבר נפלא. מספר כל כך גדול של שחקנים ברמה כזאת, אני לא חושב שזה משהו לא טוב, רק להוריד את הכובע בפני מיץ' גולדהאר", פרגן שטראובר.

מכבי באימון המסכם (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מכבי באימון המסכם (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על מחנה האימונים שקיימה הקבוצה בהולנד, הפתיע כשאמר: "זה היה מחנה אימונים ראשון שהיה רציני. התעסקנו רק בלחבר את הקבוצה כמה שיותר מהר. העדפנו לצפות במשחקים ביחד וכמה שיותר לאחד את הקבוצה. יש סף שבירה בדרך כלל ביום החמישי או השישי של המחנה והפעם זה לא היה. כולם היו מרוכזים כדי למלא את ההוראות של המאמנים, זה השוני בין המחנה הזה לקודם. שקט זה דבר טוב".

לפני סיום מסיבת העיתונאים, נשאל מזרחי לגבי השמות הגדולים שהגיעו לקבוצה וכיצד שיתוף הפעולה ביניהם יעבוד: "האגו תמיד קיים. השאלה אם שחקנים יידעו לשים אותו בצד. גם היום יש שחקנים עם רקורד גדול, שלקחו תארים, שחקני נבחרת וזרים. ממה שראיתי במחנה האימונים ושם זו התקופה הטובה ביותר לראות את המנטליות בסגל, שחקנים שמים אותו בצד". אמר המאמן.

יצחקי וסלומון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי וסלומון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"עבדתי לפני כמה שנים עם קבוצה דומה מאוד בבית"ר, גם שם היה המון אגו אבל ידעו לשים אותו בצד ובגלל זה לקחו אליפות". מזרחי סיכם: "אני נהנה מכל שניה ודקה. ליצור קבוצה חדשה, במועדון כזה ענק, ועם שיתוף פעולה כזה שיש לי עם אבי וכל הצוות, אני נהנה ומקווה שאמשיך ליהנות", סיכם מזרחי.

בוזגלו שב להתאמן וצפוי לפתוח
אחרי שקיימה את מסיבת העיתונאים שפתחה רשמית את העונה, מכבי ת"א ערכה הערב (רביעי) את אימון ההכנה האחרון לקראת המשחק מול מוגרן ממונטנגרו בסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית.

שטראבר. יפתח את העונה בשער (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
שטראבר. יפתח את העונה בשער (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מי ששב להתאמן הוא הקשר מאור בוזגלו, שאמש זכה למנוחה אחרי עומס של אימונים. בוזגלו נראה כשיר לחלוטין וצפוי לפתוח בהרכב לצידו של האריס מדוניאנין. אם לא תהיינה הפתעות של הרגע האחרון, נראה כי הצוות המקצועי כבר די בטוח ב-11 השחקנים שיילבשו את המדים הצהובים.

גם הערב תירגל יוסי מזרחי את שרן ייני לצידו של אלברט באנינג ובכך השלים את רשימת הקשרים. בהגנה לא תהיינה הפתעות, כששטראובר יפתח בשער ובהגנה ישחקו קלמי סבן, ניבאלדו, אבי סטרול ויואב זיו. בחוד ההתקפה צפויים לשחק רוברטו קולאוטי וברק יצחקי. יובל אבידור ימתין להזדמנות שלו מהספסל.

אווירה טובה באימון מכבי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אווירה טובה באימון מכבי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

איציק עובדיה קיבל את רשמיו של יוסי מזרחי לגבי היריבה ממונטנגרו וכבר אתמול תלה לוח בחדר ההלבשה ובו תמונות של שחקניה על פי העמדות שלהם. הצהובים צפו בדיסקים של היריבה וניתחו את היכולות שלה גם על פי רשמיו של מזרחי.

עד כה מכרה מכבי למעלה מ-6,500 כרטיסים למשחק והערכות הן שיהיו למעלה מ-10,000 צופים במשחק. גם לאימון עצמו הגיעו כ-100 אוהדים.

למעלה מ-7,500 מנויים נמכרו, סמילאניץ' מתקרב לקרית שלום
לקראת המשחק שייפתח את העונה של מכבי תל אביב בליגה האירופית בסיבוב השני במוקדמות מול מוגרן ממונטנגרו, קצב מכירת הכרטיסים למשחק בבלומפילד, הולך וגודל.

אוהדי מכבי ת&"א. רוצים כדורגל שמח אבל בעיקר צלחת אליפות (דרור עינב (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

נכון להיום מכרו הצהובים למעלה מ-5,500 כרטיסים למשחק ובמועדון בקרית שלום מאמינים כי במשחק עצמו, את האצטדיון ימלאו כ-12,000 אוהדים. כמו כן מכבי מכרה למעלה מ-7,500 מנויים עד כה ובקבוצה מאמינים כי אם השחקנים יציגו יכולת טובה במשחק מול מוגרן, קצב מכירת המנויים ייגדל.

בתוך כך, הקשר הסרבי, מילאן סמילאניץ', שהוזכר כמועמד להצטרף לצהובים מתקרב לקבוצה. סמילאניץ' הוא המועמד המועדף על הצוות המקצועי וצפוי למלא את מכסת הזרים של מכבי. במועדון ממתינים לאישור הסופי של הבעלים, מיץ' גולדהאר בנוגע להחתמתו של הקשר, מה שככל הנראה יקרה בימים הקרובים.

הרכב משוער: לירן שטראובר, קלמי סבן, אבי סטרול, ניבאלדו, יואב זיו, שרן ייני, אלברט באנינג, האריס מדוניאנין, מאור בוזגלו, ברק יצחקי ורוברטו קולאוטי.