נבחרת קרואטיה תגיע הערב (שלישי) עם בטחון רב למשחק מול נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2012. ביליץ' ושחקניו מגיעים למשחק בזאגרב מהמקום השני עם 16 נקודות, שלוש יותר מלישראל לה משחק עודף.

הקרואטים מגיעים עם בטחון רב לאחר שניצחו את מלטה ושמעו על ההפסד הביתי של ישראל מול יוון. הקרואטים לא מסתפקים במקום השני ורוצים להעפיל אוטומטית לטורניר שיתקיים בקיץ הבא בפולין ובאוקראינה.

"המסורת הולכת עם קרואטיה שבשבעת המפגשים הקודמים ניצחה בשישה ומשחק אחד הסתיים בתיקו. יחס השערים הוא 7:17 לטובת קרואטיה".

בקמפיין הנוכחי ישראל הפסידה לקרואטיה 2:1 באצטדיון רמת גן מצמד של קשר טוטנהאם, ניקו קרנצ'אר ושער מצמק של איתי שכטר לא ניחם את לואיס פרננדז.

קרנצ´אר כובש את הפנדל במשחק הקודם (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קרנצ´אר כובש את הפנדל במשחק הקודם (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפעם היחידה שישראל לא הפסידה לנבחרת עם המשבצות היתה ב-2005, אז זה הסתיים ב-3:3 באצטדיון טדי ומה שזוכרים בעיקר מהמשחק זה את תקלת ההמנונים, שהושמעו לבסוף ממערכת סטריאו של רכב.

בקרואטיה המשיכו לספור ניצחונות: "זה התחיל ב-0:4 ב-1994 והמשיך עם 0:2 ו-0:1. במשחק הרשמי הראשון בין הנבחרות קרואטיה ניצחה 3:4 עם שלושער של אדוארדו דה סילבה. ארבע שנים לאחרי מכן קרנצ'אר היה הגיבור עם צמד".

אבי נמני (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני (ONE) | צילום: מערכת ONE

בכלי תקשורת אחר נכתב: "ניצחון הוא האפשרות היחידה מול ישראל הפגועה והשבורה. חייבים שלוש נקודות כדי להקדים את יוון ולעלות אוטומטית מהמקום הראשון. יש בישראל אווירה רעה, מתחים ואי הסכמות בעקבות הפסד ביתי ליוונים. לא יודעים מה יקרה עם לואיס פרננדז".

בפורום אוהדים של הנבחרת המקומית עסקו בניחוש התוצאה: "יהיה 0:3 קל לקרואטיה. דריו סרנה, ניקו קרנצ'אר ומריו מנדזוקיץ' יכבשו". גולש נוסף ניסה את מזלו: "1:3, זה ייתן לסלאבן ביליץ' הרבה אופטימיות לקראת ההמשך". אוהד נוסף חושב שיהיה משחק מרובה שערים: "התוצאה תהיה 2:5 לקרואטיה".

ניקו קרנצ´אר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ניקו קרנצ´אר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: סטיפ פלטיקוסה, איבן סטריניץ', ודראן צ'ורלוקה, סימה ורסאליקו, יוסיפ שימוניץ', לוקה מודריץ', דריו סרנה, אוגניין ווקוייביץ', ניקו קרנצ'אר, מריו מנדזוקיץ' ואדוארדו דה סילבה.