בוני גינצבורג בטור אישי (צילום: מערכת ONE)
בוני גינצבורג בטור אישי ל-ONE (ONE) | צילום: מערכת ONE

היומיים הראשונים של המונדיאל ייתנו לנו לראות את צרפת, אנגליה, דרום אפריקה, ארגנטינה וארצות הברית ואפשר להגיד שזו בהחלט התחלה חזקה. הנבחרות נכנסות לישורת האחרונה של ההכנות, יש נבחרות שיכולות להרגיש טוב ויש כאלה שיכולות להרגיש טוב יותר.

ביום הראשון של המשחקים בית 1 יוצא לדרך והנבחרת שלפחות נראית על הנייר החזקה ביותר היא זו שלדעתי גם תהיה המאכזבת הגדולה - נבחרת צרפת. לדעתי החבורה של דומנק לא תעבור את השלב הראשון ותאכזב יותר מכולם לפי משחקי ההכנה.

אחרי שסיימו בתיקו עם טוניסיה ואתמול הפסידו 1:0 לסין (מדורגת 84 בעולם), הצרפתים מראים עד כמה הם שרויים בוואקום גדול אחרי הפרישה של זידאן. אמנם יש לטריקולור שחקנים מוכשרים כמו אנלקה, ריברי, גורקוף והנרי, אבל בסה"כ זו נבחרת שלדעתי הגיעה למיצוי שלה. דומנק העדיף לקחת את הוותיקים והמנוסים וזה בא על חשבון השארתם של הצעירים בנזמה ונאסרי בבית.

דומנק והנרי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דומנק והנרי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המארחת דרום אפריקה, שנחשבת לנחותה בבית, ניצחה את דנמרק ומתוך ששת המשחקים האחרונים, ניצחה בחמישה. אני חושב שעם דחיפת הקהל ועם המומנטום הטוב שבו היא נמצאת, הנבחרת המקומית תצליח לעבור את הסיבוב הראשון.

אני רוצה להזכיר שבאליפות אפריקה ב-1996 אותה אירחו, הדרום אפריקנים הצליחו לרוץ עד הסוף לזכייה בתואר עם דחיפת הקהל ולדעתי גם כאן נראה את החלק המכריע של הקהל.

אנגליה, שלדעתי תגיע לארבע האחרונות בזכות הסגל המצויין והמאמן הפנטסטי, סופגת מכה קשה עם פציעתו של ריו פרדיננד והיעדרותו מהטורניר, אבל בסה"כ יש לה קבוצה טובה מאוד.

אנגליה חוגגת (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אנגליה חוגגת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

המבחן הראשון של אנגליה קשה מאוד, מול נבחרת ארצות הברית. לא ממש ברור למה לא סופרים את האמריקנים. ארצות הברית ניצחה היום את אוסטרליה 1:3 (גם נבחרת חזקה מאוד).

למי ששכח, בגביע הקונפדרציות לפני שנה ארצות הברית הגיעה לגמר וכמעט הצליחה להדהים את ברזיל אחרי שכבר הובילה 0:2 במשחק כשבדרך ניצחה גם את ספרד, אלופת אירופה.