רונאלדו ומדוניאנין במאבק על הכדור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו ומדוניאנין במאבק על הכדור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אחרי סיבוב המשחקים הראשון בפלייאוף מוקדמות היורו אפשר להגיד ששתי נבחרות כבר הבטיחו את מקומן בפולין ואוקראינה. הראשונה היא קרואטיה, שתחזור הביתה לגומלין בשלישי אחרי ניצחון 0:3 מכריע מול טורקיה באיסטנבול.

היריבה של ישראל בשלב הבתים של טורניר המוקדמות ניצלה כמעט את כל ההזדמנויות שניתנו לה, כאשר איביצה אוליץ', מאריו מנדזוקיץ' ו-ודראן צ'ורלוקה כבשו ורק אסון ספורטיבי ימנע ממנה לעלות ליורו ולהדיח את הנבחרת של חוס הידינק שהיתה בין ארבע הגדולות בטורניר הקודם.

השניה שכבר יכולה להתחיל לארוז היא אירלנד, שפירקה 0:4 את אסטוניה בחוץ וקבעה כי הגומלין יהיה לפרוטוקול בלבד. רובי קין כבש צמד למנצחת, קית' אנדרוס וג'ונתן וולטרס הוסיפו ונוסף על כל הצרות, לאסטוניה הורחקו שני שחקנים.

ההתמודדות בין בוסניה לפורטוגל תוכרע במשחק הגומלין שייערך בפורטוגל אחרי שהמשחק הראשון בזניצ'ה הסתיים ב-0:0, בעיקר בשל תנאי המגרש הגרועים שהיו באצטדיון בבוסניה. קשר מכבי ת"א, האריס מדוניאנין, פתח בהרכב בוסניה והוחלף בדקה ה-68.

צ'כיה גברה 0:2 בביתה על מונטנגרו ותגיע למשחק הגומלין במדינה האקס יגוסלבית עם יתרון שצריך להספיק לה כדי להעפיל ליורו. סאבו פאביצ'ביץ' ממכבי ת"א השלים 90 דקות עבור המפסידה, אבל לא הצליח לעזור לה להשיג תוצאה טובה בחוץ.

בוסניה ופורטוגל נפרדו ב-0:0
מחצית ראשונה
דקה 9: אחרי כמה דקות של גישושים הגיעה ההתקפה המסודרת הראשונה של פורטוגל. מיירלש קיבל את הכדור כ-16 מטרים מהשער של בגוביץ' אחרי נגיחה של נאני, אבל שוער סטוק הציל לעצור את הבעיה של קשר צ'לסי.

דקה 25: אחרי דקות ארוכות בלי הזדמנויות, כריסטיאנו רונאלדו קיבל כדור מקרי באגף שמאל, עבר את המגן, אבל במקום למסור לנאני, ניסה לבעוט מזווית קשה וזאחירוביץ' גלש והדף.

פריירה מול לוליץ´ (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פריירה מול לוליץ´ (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 45: השופט שרק למחצית אחרי 45 דקות בהן בעיקר ראינו מאבקים במרכז המגרש בין שתי הנבחרות ומעט מאוד מהלכי כדורגל ראויים. רונאלדו נשמר חזק על ידי הבוסנים.

פוסטיגה נוגח (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פוסטיגה נוגח (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 51: נאני הוריד עם העקב לרונאלדו, שהגיע לבד מול בגוביץ', אבל הכדור קפץ על גבשושית וגרם לרונאלדו לבעוט את הכדור החוצה. הפורטוגלי, שגם זכה לקריאות 'מסי, מסי' כל המשחק, היה עצבני.

רונאלדו ומדוניאנין במאבק על הכדור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו ומדוניאנין במאבק על הכדור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 58: מוטיניו בעט כדור חופשי לתוך הרחבה של בוסניה, זחירוביץ' לא הצליח להרחיק ופוסטיגה בעט מ-12 מטרים החוצה. ההזדמנות הטובה ביותר של פורטוגל עד לאותה נקודה.

דזקו מנסה להקדים את פפה לכדור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דזקו מנסה להקדים את פפה לכדור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 64: רונאלדו ניסה לקחת את המשחק על עצמו והתקדם עם הכדור עד לרחבה ובעט מ-16 מטרים, אך בגוביץ' לא נתן לכדור לחדור פנימה.

רונאלדו אחרי עוד איבוד כדור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו אחרי עוד איבוד כדור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 74: המחליף איביסביץ' קיבל כדור נהדר בתוך הרחבה מצד שמאל, אבל לא הצליח להשתלט עליו והבעיטה הלכה לשמיים.

דקה 81: איביסביץ' קיבל כדור נהדר מול פטריסיו ורק היה צריך לכוון את הכדור למסגרת, אבל הבעיטה שלו הלכה החוצה.

מוטיניו עולה מול רחימיץ´ (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מוטיניו עולה מול רחימיץ´ (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בוסניה: אסמיר בגוביץ', אמיר ספאחיץ', סאנל יאחיץ', אלביר רחימיץ', מיראלם פיאניץ', זביאזדן מיסימוביץ' (סניאד איבריצ'יץ'/87), סיאד סליחוביץ' (ודאד איביסביץ'/68), סנאד לוליץ', האריס מדוניאנין (דארקו מאלטיץ'/68), אדין דז'קו ודהאן זחירוביץ'.

איבסביץ´ מאוכזב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
איבסביץ´ מאוכזב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פורטוגל: רוי פטריסיו, ברונו אלבש, פפה, פאביו קואנטראו, ז'ואאו פריירה, מיגל ולוסו, ז'ואאו מוטיניו, ראול מיירלש (רובן מיכאל/82), נאני, כריסטיאנו רונאלדו, הלדר פוסטיגה (הוגו אלמיידה/65).

קרואטיה בדרך ליורו עם 0:3 על טורקיה באיסטנבול
הנבחרת של סלאבן ביליץ', שסיימה במקום השני בבית של ישראל, הוכיחה שיש לה עדיין מה לתת למרות ההפסד ליוון בשלב הבתים עם ניצחון 0:3 בחוץ על טורקיה שככל הנראה חרץ את גורל ההתמודדות בין שתי הנבחרות. טורקיה תחזור לשולחן השרטוטים וגם הידינק, שלא הצליח להעלות את רוסיה למונדיאל.

שילדנפלד מרים רגל גבוהה לכדור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שילדנפלד מרים רגל גבוהה לכדור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 2 -0:1 לקרואטיה: ודראן צ'ורלוקה ניפנף את המגן בצד שמאל והעביר כדור לאמצע, וולקן דמירל הצליח רק לגעת בכדור הרוחב ואיביצה אוליץ' כבש את אחד השערים הקלים ביותר בקריירה שלו בדחיקה מקרוב.

אוליץ´ חוגג מול טורקיה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוליץ´ חוגג מול טורקיה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 32 - 0:2 לקרואטיה: סלאבן ביליץ' ושחקניו עשו עוד צעד גדול לעבר היורו. מודריץ' העביר כדור לסרנה באגף וזה הגביה למנדזוקיץ' וחלוץ וולפסבורג, ששמועות לאחרונה קישרו אותו למעבר לצ'לסי, נגח פנימה מעל למגן. לאחר השער החלו האוהדים הטורקים לזרוק חפצים לעבר השחקנים הקרואטים.

מנדזוקיץ´ חוגג עם חבריו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מנדזוקיץ´ חוגג עם חבריו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 51 - 0:3 לקרואטיה: הטורקים התפרקו. כדור חופשי פשוט של סרנה השאיר את צ'ורלוקה חופשי לגמרי לנגיחה ושחקן טוטנהאם עשה את השאר. המקום של קרואטיה ביורו נראה סגור וחתום.

חגיגה קרואטית באיסטנבול (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
חגיגה קרואטית באיסטנבול (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

צ'כיה תצא למונטנגרו עם מקדמה של 0:2
למונטנגרו מחכה הרבה עבודה בגומלין מול צ'כיה, לאחר שהפסידה 2:0 לנבחרת של מיכל בילק בחוץ. פילאר וסיבוק כבשו במחצית השניה וקירבו את הצ'כים להופעה נוספת ביורו. סאבו פאביצ'ביץ', בלם מכבי ת"א, פתח בהרכב של מונטנגרו, השלים 90 דקות ואף ספג כרטיס צהוב.

פקהארט לא מגיע לכדור, סאביץ´ מרחיק (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פקהארט לא מגיע לכדור, סאביץ´ מרחיק (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 63 - 0:1 לצ'כיה: וצ'לאב פילאר הצליח לפתוח את מסכת הכיבושים עם בעיטה נהדרת מ-20 מטרים שלא השאירה סיכוי לבוזוביץ' אחרי בישול של תומאש רוסיצקי.

פילאר חוגג את השער הצ´כי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פילאר חוגג את השער הצ´כי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 92 - 0:2 לצ'כיה: הנבחרת של מיכל בילק השיגה את השער השני החשוב בתוספת הזמן, כאשר תומאס סיבוק השתחרר מההגנה של האורחי ונגח פנימה.

צ´ך והמסכה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
צ´ך והמסכה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

0:4 מכריע לאירלנד על אסטוניה בחוץ
ג'יובאני טראפטוני וחניכיו יכולים להתחיל לארוז את החפצים ליורו בפולין ואוקראינה לאחר ניצחון משכנע 0:4 בחוץ מול אסטוניה. הניצחון של האירים לא עמד בספק לאורך כל המשחק, מה גם שלמארחים, שהקדימו את סרביה וסלובניה בבית המוקדם, הורחקו שני שחקנים.

דקה 13 - 0:1 לאירלנד: קית' אנדרוס עלה מעל ההגנה של המארחים אחרי הגבהה מצוינת של איידן מגידי ונגח פנימה את שער היתרון של האירים. שער חוץ חשוב לנבחרת של ג'ובאני טראפטוני.

הנגיחה של אנדרוס בדרך לשער (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הנגיחה של אנדרוס בדרך לשער (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 34 - כרטיס אדום לאסטוניה: אם השער של אנדרוס לא הספיק, האסטונים נותרו ב-10 שחקנים לאחר שאנדריי סטפנובס הכשיל את רובי קין בדרך לשער וספג כרטיס צהוב שני.

דקה 67 - 0:2 לאירלנד: האורחים הכפילו את היתרון ושוב היה מדובר בנגיחה, אף הפעם של ג'ון וולטרס, שכבש את שערו הראשון במדים הלאומיים של אירלנד. רובי קין רשם אסיסט.

האירים חוגגים. הם בדרך ליורו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
האירים חוגגים. הם בדרך ליורו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 71 - 0:3 לאירלנד: סרגיי פרייחו לא הסתדר עם הבעיטה של קית' אנדרוס ורובי קין היה שם כדי להרשית את השלישי של האורחים. הדרך ליורו נראית בטוחה.

דקה 77 - כרטיס אדום לאסטוניה: המארחים נותרו ב-9 שערים בלבד אחרי שראיו פירויה נגע בידו בכדור וספג צהוב שני.

דקה 88 - 0:4 לאירלנד: אטס פוריה הכשיל את סטיבן האנט ברחבה ולשופט לא נותר אלא לשרוק לבעיטת עונשין ב-11 מטרים. רובי קין כבש מהנקודה הלבנה והשלים צמד.