ליגת האלופות? קטן עליו. זלאטן (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
ליגת האלופות? קטן עליו. זלאטן (gettyimages) | צילום: ספורט 5
אם בעונות הקודמות היו אלו אנז'י מחצ'קאלה, מלאגה ובעיקר צ'לסי ומנצ'סטר סיטי - כל אחת בתורה - לשלוט בשוק ההעברות ולזכות בתואר "הקבוצה הכי מסקרנת באירופה", הרי שהעונה פאריס סן ז'רמיין היא המועמדת והזוכה הבלעדית. קבוצת המיליונים מבירת צרפת, שקנתה בסכומי עתק (הוציאה כ-150 מיליון יורו הקיץ) כוכבים כזלאטן איברהימוביץ', טיאגו סילבה ואסקיאל לאבסי, שמה לעצמה למטרה לתקוע יתד בחבורת הגדולות של אירופה.

כמובן, שהשם הנוצץ ביותר שנחת בעיר האורות הוא זלאטן איברהימוביץ'. והחלוץ, שהגיע ממילאן, לא מתבייש לשחרר הצהרות מפוצצות כש-2012/13 עוד בחיתוליה. "הכל מאוד חדש לי אמנם וזה מרגש במיוחד", סיפר השבדי בראיון, "אבל אני לאט מתרגל והמטרה שלי היא ברורה - לזכות בתארים עם המועדון הזה. שחקנים גדולים, שמביאים אליפויות וגביעים, הוחתמו וזה מראה על הרצון לזכות בכל".

איברה, שזכה מוקדם יותר השבוע לכבוד של מלכים בעיר הולדתו מאלמו כשהטביע את ידיו בשדרה המרכזית, המשיך: "אני מאמן שהחלום שלי יכול להתגשם ואני חלק מהפרוייקט הנפלא הזה. לא הייתי מגיע לכאן לולא האמנתי בלב שלם שפאריס סן ז'רמיין יכולה ואפילו צריכה לזכות בליגת האלופות. זה תואר שבו מעולם לא זכיתי, אני מאוד משתוקק לגעת בו, אבל אינני נואש".

ומה היה לו לומר על הפתיחה היחסית צולעת של קבוצתו? "הקבוצה עוד צריכה לגדול ולהתפתח, לשחק יחד ולהתחיל לנצח משחקים", סיפר האיש שבא מסן סירו, "זה ייקח עוד זמן עד שנגיע לרמה של המועדונים הכי גדולים כי הכל עדיין חדש פה, אבל זה יקרה. יש לנו את כל התנאים לגרום לזה ללכת בדרך שאנחנו רוצים ולהתחיל לבנות כאן מסורת של זכיות. יש לנו מאמן מצויין. הוא היה זה ששיכנע אותי להגיע לכאן".

לאחר מכן, התייחס זלאטן למעבר לצרפת דווקא, שלא נחשבת לאחת מ-3 הליגות הכי גדולות באירופה: "ליג 1 הולכת והופכת ליותר ויותר אטרקטיבית, יותר מרגשת והסטנדרטים רק יעלו. כשראיתי את זה מתחיל לקרות, אז חשבתי לעצמי - 'למה שלא אהיה חלק מזה'?"