אייל לחמן (צילום: עודד קרני)
לחמן. משימה חדשה | צילום: עודד קרני

אייל לחמן חתם לעונה בפאפוס. מאמן ישראלי נוסף מצטרף לליגה הקפריסאית אחרי ניר קלינגר שחתם בא.א.ל לימסול.

לחמן חתם כאמור לעונה אחת ויפתח את אימוני קבוצתו החדשה בעוד שבועיים. לחמן אישר את הידיעה ל-ONE וסרב להוסיף פרטים.

לחמן ינסה להוביל את פאפוס לעונה טובה יותר מהעונה הקודמת בה סיימה ראשונה בבית התחתון, מה שמהווה מקום תשיעי בדירוג הכללי של הליגה הקפריסאית.

כזכור, אייל לחמן אימן בשנה האחרונה בבני סכנין עד שפוטר בעקבות הסתבכות הקבוצה בתחתית. קודם לכן, אימן לחמן העונה במכבי הרצליה מהליגה הלאומית לאחר שחזר מאימון הארטס אוף אוק הגנאית. את פאפוס עצמה אימן בעונה שעברה ניר קלינגר.

אייל לחמן - מהילדים של פתח-תקוה ועד לקפריסין

לחמן, שנולד בפתח תקווה, שיחק בהפועל פתח תקווה, למעט שנה אחת בקבוצת הנוער של הפועל מחנה יהודה. בגיל 18 פרש ממשחק.

לאחר שאימן את קבוצות ילדים א' של הפועל פ"ת, נערים ב' והנוער של בני יהודה, ואת הנוער של מכבי פ"ת, מונה בגיל 24 למאמן קבוצת הבוגרים של הפועל מחנה יהודה מליגה ב', ומשם עבר לבית"ר פ"ת, גם היא מליגה ב' ולגבעת אולגה מליגה א'.

בתחילת 1995/96 מונה לעוזר המאמן בעירוני ראשל"צ, שהגיעה לגמר גביע המדינה והובסה ע"י מכבי ת"א. במהלך העונה שאחריה פוטר מאמן הקבוצה, ויקו חדד, ולחמן החליף אותו בתפקיד עד לסיום העונה, ונשאר בתפקיד למשך עונה נוספת.

לאחר מכן אימן את מכבי פ"ת למשך עונה אחת. בעונת 2000 עבר להפועל כפר סבא, ממנה פוטר אחרי המחזור ה-6. לחמן סיים את העונה בהפועל באר שבע מהליגה הלאומית, איתה גם פתח את העונה שלאחריה, אך פוטר במהלכה. את אותה עונה סיים כמאמן הפועל בית שאן.

באמצע עונת 2001/02 הגיע לחמן מכבי הרצליה מהליגה הלאומית ואימן אותה שנה וחצי. בעונת 2003/04 לחמן, שאימן את בני סכנין, הוביל אותה לזכיה היסטורית בגביע המדינה והופעה בגביע אופ"א, בה שיחקה מול ניוקאסל האנגלית.

לאחר עונה בה לא אימן (עונת 2005/06), הגיע לחמן להפועל פ"ת וירד איתה לליגה הלאומית. את עונת 2007/08 פתח בהפועל עכו, אך התפטר לאחר 14 מחזורים. לאחר התפטרותו, עבר לחמן לקבוצת הצמרת הגנאית הארטס אוף אוק, בה סיים את העונה.

את העונה הנוכחית החל לחמן במכבי הרצליה מהליגה הלאומית, אך עזב אותה לאחר שהיו"ר אריאל שיימן החל לרדת לקווים ולחלק הוראות לשחקנים. הוא חזר באמצע העונה לסכנין, אך הקבוצה לא הצליחה, והוא פוטר והוחלף בערן קוליק.

פאפוס - קבוצה צעירה בכדורגל הקפריסאי

מועדון פאפוס אותו אימן הישראלי ניר קלינגר בעבר, נחשב לחדש והוקם בשנת 2000 כאיחוד של שתי קבוצות מהאיזור מתוך רצון האוהדים ליצור קבוצה יציבה שתשחק באופן קבוע בליגה הקפריסאית הראשונה.

הקבוצה נשענת על סגל זר רחב שכולל שחקנים רבים מפורטוגל, ברזיל, סנגל וגם שחקנים מקומיים. הקבוצה כבר ביצעה מספר רכישות לקראת העונה הבאה והביאה בין השאר את רוי לימה הפורטוגלי מבואבישטה.

פאפוס איננה מחזיקה בתארים קפריסאיים, אבל סיימה פעמיים במקום הראשון בליגה השניה. פאפוס משחקת בצבעי הכחול לבן ואצטדיונה מכיל כ-11,000 מקומות.