זהו, נבחרת ישראל סיימה את ההתכנסות האחרונה שלה לאחר צמד ההפסדים מול קרואטיה ויוון ובמאזנה ארבע נקודות בלבד לאחר ארבעה משחקים. הליגונרים עזבו בחזרה למדינות השונות, שאר השחקנים חזרו למקומם בליגה, ואנחנו נותרנו עם המחשבות שנודדות לעבר שנת 2014.

שלא לייחוס, שחקנים בנבחרת העבירו ביקורת על מערך ההגנה עמו פתח הצרפתי מול יוון, כששחקן בנבחרת ציין: "ככה אי אפשר לנצח. לא ברור מה פרננדז ניסה לעשות". טוב או לא טוב, עד כה הקמפיין של פרננדז עומד בסימן שחקנים צעירים ואם תרצו הפתעות בזימונים.

זה התחיל במשחקי ההכנה בדרום אמריקה עם ניר ביטון, לאחר מכן הצטרפו גל שיש, והשיא הגיע עם אלרואי כהן, רמי גרשון, ואוראל דגני. כהן, שללא ספק חוזר לקרית שמונה שחקן שונה משהיה לפני שבועיים, סיפר ל-ONE על התחושות, רגע לפני שהוא שב למגרשים בליגת העל: "זו תחושה נהדרת ומדהימה להיות חלק מהרמה הזאת של השחקנים, הרמה הכי גבוהה של השחקנים הישראלים".

רבות דובר על ההחלטות של פרננדז, ועל התיפקודים המעט משונים שהוא מוצא לשחקנים שלו על המגרש: "שיחקתי בתפקידים שבד"כ אני לא משחק, אבל עדיין הרגשתי טוב, ואני מוכן לשחק גם בלם ושוער כדי לייצג את המדינה בכבוד. אם צריכים אותי אני אהיה שם בכל עמדה והרגשתי טוב על המגרש. אני שמח שאני חלק מהנבחרת, חבל שלא הצלחנו לנצח, אבל לא נורא".

אלרואי כהן. ועכשיו בחזרה הביתה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלרואי כהן. ועכשיו בחזרה הביתה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אמנם העסק הזה עוד חדש בשבילך, אבל אולי הציפיות מהנבחרת היו גבוהות מדי? איך זה נראה מבפנים?
"צריכות להיות ציפיות כי אנחנו במקצוע תחרותי וזה מה שצריך להיות. אנחנו קבוצה, ולא צריך לחלק את זה להגנה או התקפה. גם לא כבשנו הרבה שערים אז זה לא רק הגנה. זו קבוצה שלמה ואנחנו צריכים לחשוב כקבוצה ביחד".

אתה מרגיש שבזכות הנבחרת אתה חוזר עכשיו 'גדול' יותר לקרית שמונה?
"אני שמח להיות הנציג הראשון אי פעם של קרית שמונה בנבחרת. אני לא יודע אם אני חוזר כמנהיג לקרית שמונה. אני שחקן חשוב לקבוצה שלי אני חושב, וחוזר להיות אותו שחקן שמשתלב עם כולם".

איך זה להיות ביחד עם שחקנים גדולים כמו יוסי בניון, טל בן חיים, דודו אוואט וכדומה?
"באמת התרגשתי לפגוש אותם, הם משחקים בליגות הכי טובות באירופה וברמות הכי גבוהות הם בני אדם מדהימים מאחורי כל זה שהם שחקנים מעולים, הם פשוטים ונחמדים. קיבלו אותי, והסבירו לי, והיית עם טל בן חיים בחדר והוא עזר לי בהכל".

ניר ביטון הוזמן ונשכח ויש תחושה שיש זימונים שהם אפיזודה חולפת. זה לא יהיה המקרה שלך?
"אני מקווה שלא. אני אצטרך להמשיך ולהוכיח את עצמי בליגה ואני בטוח שאזומן שוב אם אוכיח את עצמי".

ניר ביטון. סובל מרגישות בשריר הירך האחורי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ניר ביטון במדי הנבחרת. אלרואי כהן מקווה לא להישכח גם כן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מה אתה אומר על הביקורות שטוענות שצריך לבנות את הנבחרת על שחקנים ותיקים יותר, ועל הגבות שהורמו משיתוף שחקנים כמוך וכמו רמי גרשון למשל?
"יש כאלה שדוגלים כך ויש כאלה שכך. אני מסתכל על כל הנבחרות בעולם. הילד שנכנס בנבחרת יוון, בן 19, והוא באמת שחקן מעולה. אני חושב שצריך לתת הזדמנויות גם לשחקנים כאלה יחד עם עוד שחקנים, זו נבחרת שצריכה להיות מורכבת מצעירים ו-וותיקים. מי שבכושר טוב, צריך לשחק".