סילביו ברלוסקוני אחרי התקרית (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סילביו ברלוסקוני אחרי התקרית (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ראש ממשלת איטליה ונשיא מילאן, סילביו ברלוסקוני, שהותקף והוכה בפניו במילאן ביום ראשון האחרון עדיין מטופל בבית החולים ולא צפוי לצאת מאשפוז לפני יום רביעי.

הרופא של ברלוסקוני בן ה-73, אלברטו זנגרילו, הרגיע את השואלים לגבי מצבו הבריאותי של ראש הממשלה: "המצב רגוע, אבל הוא זקוק לטיפול".  

"ברלוסקוני סובל מכאב ראש חזק והוא מתקשה לאכול", הוסיף זנגרילו, "יש לו חתך עמוק מתחת לעין שמאל ושתי שיניים שבורות". בנוסף, ברלוסקוני איבד חצי ליטר של דם בתקיפה שהתרחשה אחרי עצרת פוליטית במילאן.

בינתיים, התקשורת האיטלקית מדווחת כי התוקף, מאסימו טרטגליה, התנצל על התקרית וקרא לה: "מעשה שטחי, פחדני וחסר התחשבות". טרטגליה, שנעצר מייד לאחר התקיפה, שלח מכתב דרך עורך הדין שלו בו הוא מתנצל על התקיפה: "אני לא מזהה את עצמי".

טרטגליה הוסיף: "פעלתי לבד, בלי שום כוונה פוליטית". התוקף ידוע כאדם הסובל מבעיות נפשיות, לפי דיווחים בתקשורת האיטלקית, והוא עומד בפני 5 שנים בכלא אם יורשע בתקיפתו של ברלוסקוני.

סילביו ברלוסקוני (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סילביו ברלוסקוני (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המקרה עורר שאלות לגבי מערך האבטחה של ראש הממשלה. "זה מוכיח בדרך מדאיגה שהדרך שאנחנו שומרים על ראש הממשלה שלנו היא לא יעילה ויש בה סדקים", אמר כרמלו בריגוגליו, חבר בוועדה האחראית על הבטחון במדינה.

דוברו של ברלוסקוני ציין כי ראש הממשלה התלונן בפניו לאחרונה: "יש הרבה שנאה כלפי לאחרונה, אתה חושב שמשהו יקרה?". לעומת זאת, שר הפנים, רוברטו מארוני, טוען כי אי אפשר להאשים את האבטחה של ברלוסקוני במקרה הזה.