יוסי בניון מאוכזב. מכה קשה לנבחרת ישראל (צילום: מערכת ONE)
בניון מאוכזב. הנבחרת ירדה שלב בדירוג | צילום: מערכת ONE

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, קיבל אמש (שישי) את דירוג הנבחרות לקראת מוקדמות יורו 2012. הדירוג חשף באופן רשמי את מה שהיה כבר ידוע, והוא כי הנבחרת הישראלית תשובץ בדרג השלישי במוקדמות, ותיאלץ להתמודד עם לפחות שתי נבחרות איכותיות יותר.

בניגוד לקמפיין האחרון, בו התמודדה הנבחרת עם יריבות השוות או קרובות אליה באיכותן, כעת ייאלצו השחקנים והמאמן החדש שימונה לחזור להיאבק מן הדרג השלישי מול אריות היבשת.

חשוב לציין, כי למרות שעדיין לא נקבעו סופית 4 הנבחרות שיעלו למונדיאל מן הפלייאוף האירופי, שיתקיים ב-14 וב-18 בנובמבר, אופ"א חשפה את 3 הדירוגים הראשונים, והשינויים ביניהם צפויים להיות קוסמטיים בלבד, ולא אמורים להשפיע על דירוגה של הנבחרת.

יריבות ישראל בקמפיין הקודם, יוון ושוייץ, למרות שהבטיחו את המקומות הראשונים, ירדו לדרג ב' וישראל בעקבות הכשלון ירדה לדרג השלישי, מה שאומר שבכל מקרה היא תקבל 2 יריבות חזקות בהרבה מיוון ושוייץ בקמפיין הקודם.

דרור קשטן באימון הנבחרת (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הדרג הראשון מכיל יריבות שלנבחרת יהיה קשה מאוד להתמודד מולן, ולא משנה מי מהן תיבחר. על פניו ההגרלה הקשה ביותר לנבחרת יכולה להיות ספרד מן הדרג הראשון וטורקיה מהשני. הגרלה נוחה יותר, אך עדיין לא פשוטה, יכולה להיות רוסיה מן הדרג הראשון וסלובקיה מן השני, למרות שחשוב לזכור כי עדיין מדובר בנבחרות איכותיות.

הגרלת המוקדמות לטורניר שייערך בפולין ובאוקראינה, תיערך בוורשה בחודש פברואר הקרוב, ותחילת המשחקים תהיה בספטמבר 2010.

שחקני יוון חוגגים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני יוון חוגגים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דרג א' - ספרד, גרמניה, הולנד, אנגליה, איטליה, קרואטיה, רוסיה, צרפת פורטוגל.

דרג ב' - יוון, צ'כיה, שבדיה, שוייץ, סרביה, טורקיה, דנמרק, סלובקיה, רומניה.

דרג ג' - בולגריה, פינלנד, אירלנד, צ אירלנד, נורבגיה, סקוטלנד, בוסניה, אוסטריה וישראל.