בוליביה מול ארגנטינה. קוסטה ריקה תפריע? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בוליביה מול ארגנטינה. קוסטה ריקה תפריע? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אוהדיה הוותיקים של בוליביה זוכרים היטב את שנת 1963, אז זכתה הנבחרת בפעם היחידה בהיסטוריה שלה בקופה אמריקה, בטורניר אותו אירחה. מאז 1999 לא הצליחו הבוליביאנים לעבור את שלב הבתים וכעת, יש להם הזדמנות טובה לעשות זאת.

הלילה ב-01:15 תפגוש הנבחרת של גוסטבו קינטרוס את קוסטה ריקה בבית 1 ותרצה להוכיח שה-1:1 המרשים מול ארגנטינה לא היה מקרי. ניצחון של הבוליביאנים יעלה אותם למקום הראשון עם ארבע נקודות בדיוק כמו לקולומביה.

קינטרוס, מתכנן לעלות עם אותו הרכב שסיים ב-1:1 מול ארגנטינה בתקווה לנצח את קוסטה ריקה שעשתה חיים קשים לקולומביה שניצחה בקושי 0:1. אדיבאלדו רוחאס היה האיש שהדהים את ארגטינה וכבש מולה במשחק הראשון.

קינטרוס אגב, שיחק במדי נבחרת בוליביה במשך שש שנים ואף רשם לעצמו שתי הופעות במונדיאל 1994 שנערך בארה"ב.

לאוהדי הכדורגל בארץ ובייחוד לאלו של מכבי ת"א ומכבי נתניה, יש פינה חמה בלב לבוליביה. השוער, קרלוס אריאס שיחק בקופסא בעונה שעברה והבלם, רונלד ראלדס (קפטן הנבחרת) הפגין יכולת טובה במדי מכבי ת"א ב-2009/10.

אריאס עוצר את קרלוס טבס במשחק בין הנבחרות (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אריאס עוצר את קרלוס טבס במשחק בין הנבחרות (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

עבור קוסטה ריקה מדובר בקופה אמריקה הרביעי אליו היא הגיעה כנבחרת אורחת. למעשה, הנבחרת של הארגנטיני, ריקארדו לה-וולפה, הגיעה לטורניר במקום נבחרת יפן שהוזמנה במקור אך ויתרה על השתתפותה לאחר הצונאמי שפקד את המדינה. סזאר אלינסנדו צפוי להחליף ב-11 של קוסטה ריקה את רנדאל ברנס שהורחק ב-1:0 מול קולומביה. מלבדו, לא יהיו שינויים בהרכב של לה-וולפה.

75: בוליביה - קוסטה ריקה
מי שחושב שבוליביה היא הפייבוריטית הברורה במשחק, שיחשוב שנית. קולומביה ירקה דם כדי לנצח 0:1 את הנבחרת של לה-וולפה ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-27. בתוך כך, בוליביה חייבת ניצחון כדי למשחק האחרון בבתים מול קולומביה בעמדה מצויינת לעליה.

לקוסטה ריקה אפס נקודות עד כה ואחרי בוליביה, מחכה לה נבחרת ארגנטינה כך שסביר להניח שלא נראה אותה ממשיכה קדימה בטורניר. למרות זאת, מי שחושב שתהיה הלילה הפתעה יזכה ליחס בהחלט נאה של 3.85. גם תוצאת תיקו מפתיעה תזכה את המנחשים ביחס טוב של 3.20. בכל מקרה הניחוש שלנו - 1 במשחק 75, שיזכה את המנחשים ביחס של 1.65.

דייגו מדריגאל מקוסטה ריקה נלחם מול קולומביה. הם לא פרייארים (רויטר (צילום: מערכת ONE)
דייגו מדריגאל מקוסטה ריקה נלחם מול קולומביה. הם לא פרייארים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

77: אנדר/אובר שערים (2-3) - בוליביה/קוסטה ריקה
בשבעה משחקים עד כה בקופה אמריקה נכבשו בסה"כ שבעה שערים - זה הסיפור האמיתי של הטורניר עד כה. גם במשחק הזה אל תצפו למבול של שערים. מי שיהיה מספיק אמיץ כדי ללכת על 2 (ארבעה שערים ומעלה) יהנה מיחס נהדר של 3.25. אלו שיהיו רגועים יותר ויילכו על X (שניים או שלושה שערים) יקבלו 1.80 ומי שיילך על הממוצע עד כה במשחקי הקופה - עד שער אחד במשחק ויסמן 1, יקבל יחס של 2.60. הניחוש שלנו - X במשחק 77.