גווארדיולה, החל לעבוד (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
גווארדיולה, החל לעבוד (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

חמישה חודשים אחרי שהפתיע את אירופה, כשבחר בבאיירן מינכן ובכך הותיר את צ'לסי, מנצ'סטר סיטי ואימפריות נוספות מאוכזבות, פפ גווארדיולה הוצג היום (שני) באופן רשמי כמאמנה החדש של אלופת אירופה הטריה. בגרמנית שוטפת (למד את השפה תוך חודשים ספורים), המאמן הצעיר והמעוטר סיפר על התחושות ומדוע הוא בחר דווקא בבאוורים.

"אני יודע שיהיו השוואות ביני לבין יופ היינקס, ואני יודע שאני אצטרך לחיות עם זה", אמר גווארדיולה, שכידוע לוקח פיקוד אחרי שבאיירן השלימה טרבל היסטורי. "במועדון ענק כמו זה תמיד יש לחץ. אני יודע שאני נמצא תחת לחץ, אבל אני לא מפחד מזה ולכן לקחתי על עצמי את האתגר. לכן אני במקצוע הזה. היתה לי תשוקה גדולה כשחקן וכך אני גם כמאמן".

אחרי הדברים האלה סיפר גווארדיולה על התחושות להצטרף למועדון העל ממינכן: "זו זכות גדולה עבורי להיות פה. אני רוצה להודות למועדון על כך שבחרו בי ועל כך שנתנו לי את ההזדמנות לאמן פה. למה בחרתי במועדון הזה? בגלל השחקנים, בגלל ההיסטוריה שלו. תמיד ראיתי את באיירן כאחד המועדונים הגדולים בעולם. התקופה שלי בברצלונה היתה נפלאה, אבל הייתי צריך להמשיך הלאה. אני מרגיש מוכן כדי לתת את הטוב ביותר שלי. לא יודע איך ארגיש כשנפגוש את ברצלונה למשחק ידידות, אבל זה בטוח יהיה מיוחד".

גווארדיולה, היינקס הציב לו רף גבוה (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
גווארדיולה, היינקס הציב לו רף גבוה (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

היו"ר קארל היינץ רומיניגה, אגדת עבר במינכן, סיפר: "עבדנו זמן רב כדי לשכנע את גווארדיולה להגיע לבאיירן. זה התחיל למעשה עוד כשהוא היה בברצלונה. יש לנו את ההרגשה שהוא אוהב את הפילוספיה של המועדון הזה ושל הכדורגל הגרמני. אנחנו גאים שהוא בחר בנו".

"אנחנו יודעים שזה אתגר גדול עבורו. מהיום הראשון שדיברנו איתו היתה לנו את ההרגשה שזו תהיה מערכת יחסים שכולם ירוויחו ממנה. כשמאמן בסדר גודל כזה מגיע, זה דבר חיובי מאוד עבור הכדורגל הגרמני כולו, לא רק לבאיירן מינכן. אני סקרן לראות איך הקבוצה תיראה תחתיו", סיכם רומיניגה.

פפ גווארדיולה לקח חופש מאימון בשנה האחרונה לאחר ארבע עונות בהן שימש כמאמנה של ברצלונה. במועדון נעוריו הפך הקטאלוני לאחד המאמנים המוערכים בתבל, כאשר הוליך את בארסה לזכיה בשלוש אליפויות ברציפות ולהנפת שני גביעי אירופה לאלופות תוך כדי שהקבוצה מציגה כדורגל שסחף אחריו עשרות מיליונים של אוהדים.