איתי שכטר. החליף את בן סהר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר מול חריסטאס במשחק הקודם (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

סדר משחקיה של נבחרת ישראל במוקדמות יורו 2012, נקבע אתמול (חמישי) בהגרלה שנערכה בת"א ע"י נציגי אופ"א, זאת לאחר שהנבחרות לא הגיעו להסכמה על מועדי המשחקים והסדר בהם ייערכו.

הנבחרת תפתח מול מלטה בבית, ב-3.9 ותפגוש את נבחרת יוון שדורגה שניה בקבוצת האיכות ב-12.10.10 באתונה. משחק הגומלין ייערך באצטדיון ר"ג ב-2.9.11.

מבין 400 חברי אופ"א הבכירים שנכחו בסוף השבוע בקונגרס השנתי שהתקיים בת"א, היה גם סופוליקס פילביוס, יו"ר ההתאחדות היוונית לכדורגל. לאחר הגרלת סדר המשחקים אמר פילביוס: "פייבוריטים יש רק על המגרש ולא לפני כן".

"אני חושב ש-4 הקבוצות, אנחנו, ישראל, לטביה וקרואטיה ילחמו על העליה. שיחקתם שני משחקים קשים נגדנו בעבר, ולא היה לנו פשוט לנצח אתכם ביוון. אני חושב שהנבחרת הישראלית היא נבחרת חזקה, ויהיה מאבק קשה עד הסוף".

עוד לפני ההגרלה אמר נציגה של מלטה, כרמלו ברטולו: "לנו אין שום סיכוי לעלות. אני מעריך את הסיכויים של הנבחרת הישראלית כ-50-50".

בתוך כך ננעל הקונגרס בטיול שאירגנה ההתאחדות בשיתוף משרד התיירות, לכל בכירי אופ"א ובני משפחותיהם ששהו בארץ. הטיול כלל ביקור בכותל המערבי והעיר העתיקה בירושלים.

קונגרס אופ&"א בישראל. הגיע לסיומו (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קונגרס אופ&"א בישראל. הגיע לסיומו (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

עוד ביקרו הבכירים ב-ויה דולורוזה, כנסיית הקבר ואתרים נוספים. אנשי הקונגרס יעזבו את ישראל במהלך סוף השבוע, לא לפני שהרעיפו שבחים על הארגון של ההתאחדות ושיתוף הפעולה לו זכו מצד הבכירים ביניהם אורי שילה, רותם קמר, והדובר גיל לבנוני.