יעקב. במכבי פ
יעקב (במרכז). מהומה על לא מאומה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

לא כך רצה השופט הישראלי, חיים יעקב, לעשות את שמו בקפריסין. על פי דיווחים מהאי השכן, השופט, שנשלח מטעם ההתאחדות הישראלית לנהל את המשחק בין אומוניה ניקוסיה לאפולון לימאסול, תושאל לאחר ההתמודדות בעקבות תלונה כי נראה עם מישהו חשוד בבית המלון.

על פי גרסתו של חיים יעקב, שנחת סמוך לחצות בישראל הוא נפגש עם אדם בשם סטארוס, שהוא חבר איגוד השופטים בקפריסין וקצין משטרה בכיר. יעקב ביקש מסטארוס את דיסק המשחק הקודם בו הוא שפט כשהיה בקפריסין וזה הגיע עם הדיסק והעביר אותו למחשב הנייד שהיה במקום.

כחצי שעה לפני שיעקב היה אמור לצאת למשחק, השופט קיבל טלפון מהקבלה בו נאמר לו ששלושה חוקרים ממשטרת קפריסין מחפשים אותו. יעקב חשב שמדובר בליווי המשטרתי למשחק וכשירד למטה, הבין מאופי השאלות של הקצינים שמשהו לא בסדר ומייד פנה לנשיא ההתאחדות הקפריסאית בכדורגל.

הוא סיפר לו על המקרה ולאחר מכן יצא למשחק ושפט אותו כרגיל. בתום ההתמודדות תושאל יעקב על ידי המשטרה, שאמרה לו שהוא צולם במצלמות האבטחה עם לפטופ ודיסק כשהוא נפגש עם בחור אלמוני.

יעקב השיב לחוקרים שאותו בחור אלמוני הוא המפקד שלהם, שמשמש גם כחבר הנהלת איגוד השופטים הקפריסאית, והוא נחשב לידיד טוב של אירגון השופטים בישראל. באיגוד השופטים כינו את המקרה כפארסה קפריסאית.

עמית קליין (עמית מצפה)
עמית קליין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חיים יעקב עצמו נחת בישראל בערך בשעה חצות ואמר ל-ONE:"שוחד? זה ממש מצחיק ואפילו קצת עצוב שהשוטרים הקפריסאים לא זיהו את המפקד שלהם שישב איתי בלובי".

באיגוד השופטים קיבלו את כל הסיפור כסוג של בדיחה ויו"ר הועדה המקצועית של איגוד השופטים, עמית קליין, ששוחח עם יעקב מיד עם נחיתתו קיבל דיווח מלא מהשופט על מה שקרה וכי הדיווחים בתקשורת הקפריסאית כלל לא מדויקים.