רויס חוגג. מנשנגלדבאך כבר שנייה בטבלה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רויס חוגג. מנשנגלדבאך כבר שנייה בטבלה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פגרת החורף בת החודש בליגה הגרמנית הסתיימה הערב (שישי), והמשחק שפתח את המחזור ה-18 בהחלט היה שווה את ההמתנה. באיירן מינכן יצאה למשחק חוץ מול בורוסיה מנשנגלדבאך בידיעה שניצחון יפתח פער של שבע נקודות בין שתי הקבוצות, אלא שהחבורה בבורוסיה פארק הכינה לבווארים הפתעה וגברה על החבורה של יופ היינקס 1:3.

באיירן, שהגיעה לאחר שלושה נצחונות ליגה ברצף, קיוותה שהמומנטום מלפני הפגרה יימשך, ואף פתחה טוב יותר והייתה קרובה יותר לכיבוש השער הראשון.

אלא שאז הגיעה הדקה ה-11, ומנואל נוייר בחר לשלוח איתות לאלכס פרגוסון, שעוד רצה אותו בקיץ האחרון, שאולי דוד דה חאה הוא לא אופציה כזאת רעה. הכדור חזר אחורה לשוער, אך במקום להרחיק הוא השתהה ובסופו של דבר בעט את הכדור תחת לחץ היישר לרגליו של מרקו רויס.

האחרון לא התבלבל, עצר את הכדור ושלח בעיטה שטוחה וחזקה שנעצרה רק ברשת- 0:1 מפתיע למארחים.

מרקו רויס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מרקו רויס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

באיירן לא נבהלה והמשיכה להחזיק בכדור, אלא שבדקה ה-41 היא שוב נעקצה. אריאן רובן איבד את הכדור לחואן אראנגו וטען לעבירה שלא הייתה, האחרון העביר לרויס שמצא בכדור גדול את פטריק הרמן, שלבד מול נוייר שלח כדור בחצי גובה לפינה הרחוקה וזה 0:2 למשנגלדבאך.

פטריק הרמן כובש את השני. מהלך גדול של גלדבאך (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פטריק הרמן כובש את השני. מהלך גדול של גלדבאך (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-71 הגיע המסמר השלישי וזה היה שחזור מדהים של השער השני. חואן אראנגו מצא את רויס בכדור עומק יפה, האחרון התקדם מעט עם הכדור וחיכה עד שהרמן יחדור לרחבה, ובכדור מדהים השאיר את השחקן לעקוף את נוייר ולהשלים צמד - 0:3 מדהים לחבורה של לוסיאן פאברה.

הרמן מבקיע את השלישי, נוייר רק יכול להביט (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
הרמן מבקיע את השלישי, נוייר רק יכול להביט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-76 צימק בסטיאן שווינשטייגר את התוצאה כשדחק מקרוב לאחר ערבובייה ברחבה, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. בסיום זה היה 1:3 לחבורה המצוינת ממשנגלדבאך, שקבע כי היא נדבקה לבאיירן במקום השני בטבלה עם 36 נקודות. באיירן עדיין ראשונה עם 37, אך ניצחון של בורוסיה דורטמונד או שאלקה ישווה את מספר נקודותיהן לאלו של הבווארים.