חמד. יפתח שנה מספר 11 מעבר לים  (GETTY) (צילום: ספורט 5)
חמד. יפתח שנה מספר 11 מעבר לים (GETTY) | צילום: ספורט 5
תחנה חדשה לחמד  (צילום: ספורט 5)
תחנה חדשה לחמד | צילום: ספורט 5

תומר חמד נשאר באוסטרליה. החלוץ הישראלי עבר באופן רשמי מוולינגטון פיניקס לווסטרן סידני, ורגע אחרי החתימה עלה החלוץ לתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, 5 באוויר, ושיתף בתחושות.

"זה מועדון ענק פה באוסטרליה, עם תנאים הכי טובים, מתחם אימונים, אצטדיון, קהל והיסטוריה", פתח חמד את דבריו. "זו הקבוצה היחידה באוסטרליה שזכתה בגביע האלופות של אסיה, מועדון שרוצה להחזיר את האליפות ולזכות בתארים, וראו בי כשחקן והבנאדם הנכון להוביל את הקבוצה במגרש ומחוץ למגרש. עשו הכל בשביל להביא אותי. הם ניסו להביא אותי עם הצעה מצוינת, הבינו שלא אגיע כי שיש לי דרישות מסוימות. היו מוכנים לעשות את זה. זה גורם לי להרגיש מוערך, מקצועית וכלכלית".

חמד, שסיים את עונת הבכורה שלו עם 11 שערים ב-21 הופעות, המשיך לשתף על הקיץ שעבר: "וולינגטון רצתה שאשאר. הבנתי שכלכלית אקבל הצעות טובות יותר. ווסטרן היא קבוצה מסינדי ומועדון גדול, רצו אותי וזה היה מושלם מבחינתי. זה מה שרציתי שיהיה".

על ההצעות שקיבל מישראל שיתף חמד: "כן. היו ניסיונות להחזיר אותי. אני דואג שדברים יישארו בינינו, על הפועל ב"ש יצא לתקשורת. קבוצות פנו והציעו מספרים וחוזים, וזה הגיע לרמה שאני מוכן להקשיב ולשמוע. נתתי הזדמנות. ראיתי שכלכלית אני יכול להרוויח פה יותר. בשביל לחזור לארץ צריך הצעה יוצאת דופן. טוב לי פה, זו חוויה שאני רוצה להמשיך איתה. מה שהציעו לי בארץ לא מתקרב למה שהציעו לי פה. היו הצעות גם מאירופה, אבל מבחינתי אני פה ורוצה להישאר".

"חתמתי לשנה אחת, בשלב הזה של הקריירה והמשפחה, אנחנו חושבים כל שנה מה לעשות. אני 10 שנים מחוץ לישראל. חשבנו על חזרה לארץ, באוסטרליה לא מכניסים אף אחד בגלל הקורונה. נמשיך לחוות פה עם כל הקושי. הליגה מתחילה באוקטובר. עברו כמה שנים פחות טובות על המועדון, ישבנו ואמרו לנו מה הציפיות. אני רוצה לזכות בתארים, הם אמרו שפחות מאליפות זה כישלון. אמרו לי שאני יכול להוביל אותם לשם, ושיבנו קבוצה מסביבי".

חמד נשאל על חזרה לנבחרת ישראל: "אם אמשיך בכושר בו סיימתי את העונה שעברה ואם העונה הזאת אמשיך להבקיע, לדעתי אני ראוי ומגיע לי להיות בנבחרת. בשנה שעברה לא היו איתי בקשר. ראינו בעבר שאם אתה מצליח גם בליגות כאלה, אפשר לקבל זימון. הרמה? מבחינת אינטנסיביות ואגרסיביות הליגה פה יותר חזקה, אני מעריך את הליגה בישראל. מוסר העבודה והמשמעת פה גבוהים יותר, שחקנים פה נלחמים יותר. בישראל יש יותר כישרון. הליגה פה קשוחה ופיזית, הגדולות פה מצוינות".