sportFive945380 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
אל ח'לאיפי. ניימאר היה הפנטזיה האישית שלו. יסכים להיפרד? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אל ח'לאיפי. ניימאר היה הפנטזיה האישית שלו. יסכים להיפרד? (GETTY) | צילום: ספורט 5

ניימאר וברצלונה זה סיפור אהבה מתמשך כבר כמעט עשור. מהימים ככוכב עולה בסנטוס לתקופת הזוהר בשורות הקטאלונים ועד לשנתיים בפאריס סן ז'רמן, בארסה תמיד הייתה בסביבה. כעת, נראה שהחוויה הקצרה מדי בבירת צרפת הגיעה לסיומה, הברזילאי עצמו מוכן לשוב "הביתה" וב"מארקה" ניתחו את כל הגורמים שיכולים לעשות זאת אפשרי. מהנהלת פ.ס.ז' ועד לסוכנים והפמליה: האם כולם יפעלו לטובתו?

טאמים בין חאמד אל טאני - בעלי פ.ס.ז': האיש לו שייך מועדון הפאר יהיה כמובן זה שייתן את האישור הסופי במעבר ניימאר. אל טאני נותן לנאסר אל חליפי אמון עיוור בכל הנוגע לענייני פ.ס.ז', אבל בנוגע לכוכב הברזילאי יש לו אמירה משלו. הוא היה זה שהימר עליו, אבל בו בזמן מודע לבעיות בהשארתו הן בפן המקצועי והן השערוריות שמחוץ למגרש, שפוגעות בתדמית המועדון.

נאסר אל ח'לאיפי - נשיא פ.ס.ז': צירוף ניימאר לאלופת פ.ס.ז' היה הפנטזיה האישית שלו, אבל הוא יהיה אחד האחראים לעזיבתו אחרי שנתיים בלבד. היחסים של אל ח'לאיפי עם ברצלונה לא ממש טובים, בלשון המעטה והוא זוכר לה את הנסיונות לגנוב את מרקו וראטי ואדריאן ראביו.

טוכל אוהב את ניימאר. למרות הכל (GETTY) (צילום: ספורט 5)
טוכל אוהב את ניימאר. למרות הכל (GETTY) | צילום: ספורט 5

לאונרדו - המנהל המקוצעי של פ.ס.ז': הוא חדש בתפקיד, אבל הברזילאי לא חושש לבצע ניתוחים כירורגים להבראת הסגל. "עם ההצעה המתאימה, ניימאר יעזוב את פ.ס.ז'. אנחנו לא צריכים שחקנים שיעשו טובה שהם כאן", התנגח בראיון, אבל בו בזמן סיפר שעדיין לא הגיעה הצעה עבורו. יכול להיות שזה מה שיפתח את הדלת לברצלונה.

תומאס טוכל - מאמן פ.ס.ז': למרות הבעיות שניימאר סיפק לו בשנה החולפת, לגרמני יש מערכת יחסים טובה איתו. בכל מקרה, אם הנהלת המועדון תחליט שקיליאן אמבפה יהיה הכוכב עליו פ.ס.ז' תסתמך ותבקש להיפרד מהברזילאי, טוכל יסכים ללא בעיות.

אבידל עם סוארס. יש לו תפקיד חשוב בצירוף ניימאר (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אבידל עם סוארס. יש לו תפקיד חשוב בצירוף ניימאר (GETTY) | צילום: ספורט 5

ז'וזפ מריה ברתומאו - נשיא ברצלונה: במסע"ת המיוחדת שערך לפני הצגתו של פרנקי דה יונג, ברתומאו לא הכריז שבארסה הגישה הצעה על ניימאר אלא רק שהוא יודע שהברזילאי רוצה לעזוב. באותו נשימה, טען נשיא הקטאלונים שעוסמן דמבלה עדיף ממנו. למרות זאת, ברתומאו יודע שצירוף ניימאר הוא בהחלט אפשרי וליצור את אחת מחוליות ההתקפה הטובות בהיסטוריה עם ליאו מסי, לואיס סוארס, דמבלה, אנטואן גריזמן וניימאר, יכולה לקרוץ לו.

אוסקר גראו - מנכ"ל ברצלונה: ברצלונה קיבלה 222 מיליון יורו על ניימאר ורכישתו המחודשת תהיה יקרה לא פחות. הקטאלונים ממילא על הרדאר של אופ"א מבחינת הפייר פליי הפיננסי ולמנכ"ל תהיה עבודה קשה בכל הנוגע לסידור המאזן. העבודה שלו לא תהיה פשוטה, במיוחד שגם גריזמן ברשימת הקניות של אלופת ספרד.

פפ סגורה - המנהל המקצועי של ברצלונה: הוא איבד את ג'ורדי מסטרה, שנתן לו גב, וגם צירוף ניימאר לא ממש היה בתוכניות שלו, וכעת הוא ייאלץ לשנות פאזה. אם בסופו של דבר צירוף ניימאר לא ייצא לפועל, יתרכז בהחתמת חלוץ 9.

אריק אבידל - המנהל הספורטיבי של ברצלונה: היחסים של מגן העבר הצרפתי עם פ.ס.ז' מצויינים והוא היה זה שנשלח על ידם לשוחח עם אדריאן ראביו במטרה להשאירו בבירת צרפת (מה שלא צלח בסוף). פ.ס.ז' רצתה שהוא יהיה זה שיחליף את אנטרו הנריקה בתפקיד אותו בסופו של דבר אייש לאונרדו ואם יש מישהו שיכול לבנות גשר בין שני המועדונים זה הוא.

מסי רוצה לשתף פעולה עם ניימאר (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מסי רוצה לשתף פעולה עם ניימאר (GETTY) | צילום: ספורט 5

ארנסטו ואלוורדה - מאמן ברצלונה: הבאסקי מאוד אוהב את ניימאר, אך לא הזדמן לו לאמן אותו במשחק רשמי משום שעזב בדיוק כשהגיע. "אנחנו יודעים את החשיבות שלו למשחק ובחדר ההלבשה", סיפר אז ואלוורדה, ושבוע לאחר שהגיע ניימאר הסתכסך עם נלסון סמדו ועזב את אימון ברצלונה. ואלוורדה יצטרך לאזן בין ניימאר, מסי, גריזמן וסוארס אם כולם יעמדו לרשותו.

ליאו מסי: הפרעוש הכריז לא פעם שהוא לא זה שלוחץ לצרף שחקנים, אבל מערכת היחסים שלו הנהדרת עם ניימאר ידועה לכולם. השניים שומרים על קשר גם כשהברזילאי נמצא בפאריס והוא, יחד עם לואיס סוארס יקבלו אותו בזרועות פתוחות. ה-MSN יחודש?

ניימאר סניור - אבא וסוכן: הדמות שמסבכת את העסקה. לפי הדיווחים, אחד מהתנאים של ברצלונה להחזרת ניימאר הוא שאביו לא יקבל עמלה מהמהלך, אך קשה להאמין שהוא באמת יסרב לנתח שמן מעסקה כזאת. הקטאלונים ממש לא סומכים על ניימאר סניור, והוא יצטרך לזכות באמון שלהם מחדש.

פיני זהבי - סוכן: הוא היה איש המפתח בהעברתו של ניימאר לפ.ס.ז' וגם הפעם הישראלי נמצא באותה עמדה להשבתו לבירת קטאלוניה. למרות זאת, הוא מעולם לא עמד במו"מ מול ברצלונה.

אנדרה קארי - מתווך: הוא מקורב מאוד לניימאר ונחשב לאיש של ברצלונה בברזיל. עוד ב-2013, קארי היה האחראי לכך שהכוכב הברזילאי יצטרף לבארסה במקום לריאל מדריד והקשר שלו עם המועדון התחיל לפני שנים רבות. "הבית של ניימאר בברצלונה", צייץ קארי לפני מספר ימים. סימן לבאות?

אלברו קוסטה - סוכן: מדובר באחד האנשים הקרובים ביותר לניימאר. קוסטה עבד בין היתר תחת זהבי ולקח חלק בחתימה של הכוכב עם נייקי, מחזיק ביחסים טובים מאוד עם ברצלונה ואף גר בעיר.

ניימאר: הכוכב הברזילאי עצמו הודיע שהוא מעוניין לעזוב את פ.ס.ז' איתה זכה בשתי אליפויות ולא עבר את שלב שמינית גמר ליגת האלופות. המשאלה הגדולה ביותר שלו היא כמובן לשוב לברצלונה והדיווחים על כך שהתקשר בבכי וביקש שיקבלו אותו חזרה לא נשכחו. לאחרונה נטען גם כי הוא מוכן להתנצל בפני אוהדי הקטאלונים על הדרך בה עזב לפ.ס.ז'.