(טוויטר)
(טוויטר) | צילום: ספורט 5
מידו בתחילת דרכו. (GETTY)
מידו בתחילת דרכו. (GETTY) | צילום: ספורט 5

לאורך קריירה של ספורטאי, ההקפדה על התזונה והכושר הם כלל ברזל למקצוענות. אבל ביום שנגמרת הקריירה, כך גם ספורטאים רבים מפסיקים לשמור על אורח החיים הבריא ואף מפריזים בדיוק לקצה השני. דוגמא מצוינת הוא מידו. המצרי ששיחק בין היתר באייאקס, רומא וטוטנהאם כל כך הגזים שהיה ממש חשש לחייו.

ביום שהחלוץ לשעבר החליט לתלות את הנעליים, כך גם אורח החיים שלו השתנה. ב-2013 מידו הפסיק להתאמן והתחיל לאכול בצורה חסרת מעצורים. "הגעתי למצב שאני לא יכול ללכת 50 מטרים", אמר המצרי, שבשיא הגיע למשקל של 150 ק"ג.

אבל אורח החיים של מי שנחשב פעם לאחד הכישרונות הגדולים של אייאקס השתנו מקצה לקצה לפני שלוש שנים. מידו סיפר מה בדיוק הוביל אותו לשינוי: "הלכתי על חול ים ובשלב מסוים הייתי חייב לשבת לנוח לשעה. זו הייתה נורה אדומה עבורי. יומיים לאחר מכן הלכתי לרופא שאמר לי שיש לי יותר מ-80 אחוזים שלא אחיה עד גיל 40, אם אמשיך באורח החיים הזה".

לאחר אותו ביקור אצל הרופא, מידו שוב שינה את האופן בו הוא מתנהל מבחינה בריאות. בחמישה חודשים הבאים לאותו יום הוא השיל לא פחות מ-37 ק"ג. "שיניתי את אורח החיים שלי לחלוטין. ויתרתי על הפחמימות, האוכל המטוגן, מלח וסוכר. אני שוחה ומשחק כדורגל. צריך לשמור על הגוף שלך".