(באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת
(באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: ספורט 5
"לא חושש לחזור לשחק" (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לנרי קהינדה אמור היה להיות הגרסה המוקדמת יותר של מאוויס צ'יבוטה בליגת העל. כישרון צעיר שקרע רשתות בנוער של מכבי תל אביב, ואמור היה להפוך לשחקן משמעותי בליגת העל.

יחד עם זאת, חלומות לחוד ומציאות לחוד. החלוץ בן ה-25 שהגיע באמצעות סוכנו משה הר אדיר, לא ממש קיבל קרדיט במכבי תל אביב תחת ג'ורדי קרויף, ומשם נדד להפועל עפולה, הפועל עכו והפועל כפר סבא, מצא עצמו נודד לטורקיה, עד שהגיע בשנה שעברה לאינצ'ון יונייטד מהליגה הדרום קוריאינית.

בהיעדר כדורגל מלבד הליגה הבלארוסית, קהינדה יפתח ביום שבת את העונה בליגה, בידיעה שלא מעט עיניים מרחבי העולם סוף סוף יביטו בו, בתקווה שאולי הוא יקבל את הקרקדיט שמגיע לו בליגה בכירה באירופה, כפי שציפו ממנו בתחילת הקריירה. בראיון לערוץ הספורט רגע לפני פתיחת העונה, אין לו חרטות לגבי הקריירה, אלא רק אמונה שהוא עוד יפרוץ בגדול.

"כדורגל זה עולם קטן, אני רוצה לשחק בכל המדינות כדי לראות תרבויות", הוא מסביר את ההגעה לדרום קוריאה, "אני מאוד אוהב את קוריאה. האנשים כאן מאוד טובים ואני מאוד אוהב את הליגה, זו ליגה תחרותית ולא ליגה קלה כמה שחושבים. בעונה שעברה סבלתי מפציעות אז כבשתי שער אחד בלבד, אבל עכשיו אני כשיר ואני בטוח שתהיה לי עונה מאוד טובה".

"הכדורגל בקוריאה מאוד מאוד מהיר, הרבה אנשים יחשבו שהליגה הקוריאנית היא לא טובה, אבל זה לא נכון. היא לא פחות טובה מליגת העל, ואגיד לך משהו? הליגה הקוריאנית טובה בהרבה מהליגה הסינית. יש לי הרבה חברים בסין שהיום משחיקם בקוריאה, והם תמיד אומרים את זה. הליגה הקוריאנית זה בלמים גבוהים ומשחק הרבה יותר קשוח ממה שרואים בסין".

בשיאו של משבר הקורונה, בדרום קוריאה הרימו את הכפפה והחזירו את הכדורגל, כשקהינדה ממש לא חושש לעלות על הדשא. "כולם כאן מאוד נזהרים. עשו לנו מספר בדיקות קורונה וכשאתה מסתובב רחוב כולם עם מסיכות ויש מרחק חברתי", הוא מסביר, "המסעדות כאן פתוחות, הכל פתוח, אבל עם המון אחריות ולכן זה התאפשר שהליגה תחזור".

"אין לי חשש לשחק כי כל השחקנים עברו בדיקות קורונה וכולם נמצאו שליליים, אז אני לא מפחד", הניגרי הרגיע, "נשחק ללא קהל ורק מי שעבר בדיקות קורונה מאנשי הצוות ייכנס. למיטב הבנתי אפשר לחגוג שערים עם החברים, לבצע גליצ'ים ולשחק כדורגל. כולם הרי עשו כאן בדיקת קורונה, אז מה יש לפחד?".

קהינדה נשאר מאוד מחובר לישראל, אבל אין בו חרטות שיצא להרפתקה במקום אחר: "במכבי תל אביב לצערי לא הראיתי את הכישרון שלי כי לא נתנו באותה תקופה קרדיט לצעירים. היחיד בשכבת הגיל שלי שנשאר שחקן מוביל בקבוצה הוא דור פרץ, שהוא שחקן מופלא, אבל היו יכולים לתת קרדיט לעוד שחקנים. לא רציתי לעזוב את מכבי ת"א, אבל ג'ורדי לא ממש התייחס אליי אז הייתי חייב להמשיך הלאה. הייתי בחור צעיר ורק רציתי לשחק כדורגל".

"קבוצות ליגת העל עדיין זוכרות אותי", הוא סיפר, "הפועל ב"ש, אשדוד וגם הפועל תל אביב התעניינו בי מאז שעזבתי וניסו לעשות מהלך כדי שאצטרף אליהם, אבל זה לא יצא לפועל, אולי בהזדמנות אחרות אגיע לארץ הקודש שוב. כל כך אהבתי את יום שבת ואת המסורת בישראל, אהיה חייב לחוות את זה שוב".

בשבת אינצ'ון יונייטד תארח את דגאהו למחזור הפתיחה של הליגה, כשקהינדה כבר סימן לעצמו מטרה: "אני יודע שיצפו בי גם מישראל ובכלל מכל העולם, אני בא להראות מי זה לנרי קהינדה, כדי שכל העולם יכיר אותי. זה צ'אנס גדול בשבילי, ואני לא מתכוון לפספס אותו".