(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סוזה. גארסיה לקח ממנו הרבה (אלן שיבר)
סוזה. גארסיה לקח ממנו הרבה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי עונת בכורה "טובה" לדבריו כמאמן ראשי, שחקן מכבי ת"א לשעבר גונסאלו גארסיה ממשיך לעבוד עם טוונטה ומחכה להזדמנות הבאה. אמנם המועדון כבר הודיע כי המאמן לא ימשיך לעונה נוספת במועדון והליגה נסגרה, אבל עדיין מתקיימים אימונים במטרה להכין את הקבוצה בצורה טובה יותר לעונה הבאה שתתחיל באוקטובר אולי, ההזדמנות הבאה הזו תהיה אצל האקסית, כאשר עתידו של ולאדן איביץ' עדיין לא ברור.

"אני מאמן טוונטה הראשון שלא פוטר מאז 2011", הוא מספר על ה"הישג" הראשון בקריירה שלו אחרי שסיים עם הקבוצה במקום ה-14 והצליח לעמוד במטרה ולהישאר בליגה, "זו הייתה שנה טובה. זה מועדון עם הרבה בעיות. היה לנו תקציב נמוך ויש למועדון הרבה אוהדים, כך שהיה לחץ. בקבוצה כזו תמיד ההפסד הראשון יוצר בעיות, אבל זה עשה אותי מוכן לצעד הבא".

בהולנד החליטו לעצור את הליגה, למרות שהחיים במדינה מתנהלים כרגיל ומלבד המסעדות, הכל פתוח. "אולי זו החלטה מהירה מדי", אומר גארסיה, "יש סיכון בלשחק, והם רצו להרגיש בטוחים. קשה לשלוט בזה. דיברו על לחזור בלי אוהדים, אבל זו לא רוח הספורט. היה קשה לשלוט במה האוהדים יעשו".

עוזב את טוונטה בהרגשה טובה (האתר הרשמי)
עוזב את טוונטה בהרגשה טובה (האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5

גארסיה לא היה מופתע מכך שהוחלט כי הוא לא ימשיך: "הגעתי עם המנהל הספורטיבי (טד ואן לוון). עבדנו בדנמרק ואז באנו לפה. היו לו בעיות במועדון והוא הלך, אז כמובן שגם אני אלך. אני נאמן". למרות המרחק, גארסיה עדיין עוקב אחר מכבי ת"א: "הקבוצה במצב טוב. היא יציבה וזה הכי חשוב. לא צריך לזכות באליפות כל שנה, אבל להיאבק בצמרת והיא שם".

למרות שהוא עדיין בטוונטה, גארסיה מתחיל לחשוב כבר על העבודה הבאה: "מכבי ת"א מועדון נהדר. למדתי מהמאמנים במכבי ת"א (אוסקר גארסיה, פאולו סוזה) יותר משלמדתי מכל המאמנים האחרים. אם היא תפנה, כמובן שאחשוב על זה. אני מכיר את העיר והמועדון ואני יודע כמה טוב שם. פגשתי את כל השחקנים ואת המאמן במלון בהולנד במהלך ההכנה לעונה הזו. מהרושם שלי, איביץ' בחור טוב".

אז אופציה אחת כבר יש, אבל גארסיה מכוון למקום אחר - גרמניה: "אני רוצה לאמן שם. קיבלתי טלפונים מסוכנים גרמנים. החלון הזה יהיה רחוק יותר. הכל יזוז קדימה חודש או חודשיים. ננתח את העונה הזו ונראה מה הלאה".