מתאקלם בבית החדש. דאבור
מתאקלם בבית החדש. דאבור | צילום: ספורט 5

עוד לא עבר שבוע מאז הצטרף מונאס דאבור להופנהיים, אבל אתם יודעים איך אומרים - רושם ראשוני קובע הרבה. אז, ובכן, אם לשפוט על פי הדברים של השחקן עצמו וגם של מאמנו, נראה כי מהשידוך הזה שני הצדדים ייצאו מרוצים.

אחרי הופעת הבכורה (הלא רשמית) של דאבור, בהפסד 2:1 לדן האג במשחק הכנה, פורסמה בגרמניה כתבה על ההתאקלמות של חלוץ נבחרת ישראל בקבוצתו החדשה. לפחות על פי הרושם הראשוני, נראה כי דאבור כבר שכח את הימים הלא פשוטים שחווה בסביליה.

"אני שמח להיות פה, ושמח מאוד שזה קרה באופן מהיר", סיפר דאבור, שעל פי המאמר, נעזר בדיאדייה סמאסקו, איתו שיתף פעולה בזלצבורג, ובעילאי אלמקייס על מנת להתאקלם כראוי. "חשוב לי מאוד שיש לי אותם, הם עוזרים לי המון", הוסיף החלוץ.

"זה טוב שהוא כאן, חשוב עבורנו שיש לנו כעת עוד שחקן שיכול לשחק בשטחים צפופים, זה חשוב מאוד למשחק שלנו", הבהיר המאמן אלפרד שרודר והוסיף: "אם אנחנו רוצים לשחק כדורגל דומיננטי, אז אנחנו צריכים שחקנים כמוהו".

בשבת הבאה עשוי דאבור לערוך את הופעת הבכורה הרשמית, כאשר הליגה הגרמנית תחזור מפגרת החורף והופנהיים תארח את איינטרכט פרנקפורט. האם הוא ישולב ב-11 באופן מיידי? "האמת שאני בכושר מצוין, אבל אני עדיין צריך עוד קצת זמן כדי להכיר את הקבוצה. המאמן יחליט כמובן אם אני מוכן. אני בטוח שאני מסוגל לתרום להופנהיים", הדגיש החלוץ. שרודר סיכם: "הוא צריך עוד קצת זמן, אבל נראה איך נתקדם בשבוע הקרוב".