תופעת טבע. הלאנד (getty)
תופעת טבע. הלאנד (getty) | צילום: ספורט 5

פשוט לראות ולא להאמין. ארלינג הולאנד שובר כל מוסכמה אפשרית. הנורבגי של דורטמונד כבש את שער השביעי ב-135 דקות בסך הכל במדי דורטמונד (!), כשהבקיע צמד ב-0:5 מול אוניון ברלין.

האמת? נראה שכל סופרלטיב שניתן להלאנד רק יקטין מערכו, כשהמחשבה שנרכש תמורת 20 מיליון יורו בלבד, היא פשוט בלתי נתפסת במציאות של היום. 8 בעיטות למסגרת היו לו ב-135 דקות, מתוכן הוא כבש 7 פעמים עם מאזן של שני צמדים ושלושער. הנורבגי הוא השחקן הראשון בתולדות הבונדסליגה שהבקיע 7 שערים בשלושת המשחקים הראשונים שלו בבונדסליגה.

ברחבי העולם הריעו לנורבגי: "יש שלושה דברים בטוחים בחיים: חיים, מוות והלאנד כובש. הוא פשוט על אנושי". הלאנד אומנם במרחק של 15 שערים ממלך השערים, רוברט לבנדובסקי, אבל היו כאלה שהאמינו שתואר מלך השערים בגרמניה הוא בהישג יד: "הכל אפשרי מבחינתו. הוא יכול להיות מלך השערים בקצב הזה. זה פשוט מדהים".

גם במועדון עצמו לא הצליחו להישאר אדישים לקצב של החלוץ. "זה שילוב מושלם בין כח פיזי, טכנולוגיה משובחת ומהירות אדירה", ניסה להסביר מיכאל צורק, מנהלה המקצועי של דורטמונד. רגע אחרי, ברשתות החמיאו להולאנד, ולא שכחו לעקוץ את מנצ'סטר יונייטד, שפספסה אותו.

הולאנד עצמו תיאר את התחושות לאחר המשחק. "כמובן שזה פנטסטי, זו הרגשה מדהימה שלא הרגשתי בעבר", הוא אמר. "זה נהיה יותר ויותר קל עבורי. בהתחלה לא חשבתי על להבקיע כל כך הרבה, אבל עכשיו אני פשוט נהנה מכל רגע. אין דבר שמשתווה להבקעת שערים מול החומה הצהובה של דורטמונד. אני פשוט מנסה להנות מהחיים ולעשות מה שאני עושה הכי טוב. יש עוד הרבה הפתעות בקנה".