מתכונן לאתגרים שבדרך. הומלס (getty)
מתכונן לאתגרים שבדרך. הומלס (getty) | צילום: ספורט 5
שבוע חשוב מבחינתה של בורוסיה דורטמונד, החל ברגל ימין: הצהובים-שחורים גברו אתמול (שבת), 1:2 בקרב צמרת חשוב מול מנשנגלאדבך, וקפצו למקום השני הודות למעידה של לייפציג. הפער מהפסגה, שם נמצאת באיירן מינכן, הצטמצם לנקודה, אך רק זמנית - עד שהבווארים יארחו היום את אוגסבורג. אך כעת, לפניה של דורטמונד אתגר לא פחות גדול ממאבק האליפות בגרמניה: פאריס סאן ז'רמן. הפריזאים של תומאס טוכל (מאמנה לשעבר של דורטמונד) יארחו את דורטמונד ביום רביעי הקרוב, במסגרת גומלין שמינית גמר ליגת האלופות.

השבוע הזה ייחתם בדרבי אמוציונלי מול שאלקה, כשבאופק אפשר כבר לראות את "משחק המשחקים" מבחינתה: המפגש הביתי מול באיירן מינכן בתחילת אפריל, שעשוי להכריע את גורל האליפות.
הקבוצה של לוסיאן פאברה גם השיגה לעצמה היסטוריה קטנה: היא רשמה את נצחונה העשירי ברציפות מול גלאדבך. כמו כן, ג'יידון סאנצ'ו בישל בפעם ה-15 העונה, שזהו לא רק שיא עבורו, אלא גם הכמות הכי גבוהה של בישולים מזה ארבע שנים, אז הגיע לכמות כזו הנריק מקיטריאן הארמני. "היינו מוכנים לקרב", הודה בסיום הבלם מאטס הומלס. "לא חששנו ממנו. לא שינינו המון מאז חודש נובמבר.. אבל בהחלט שינינו גישה. אנחנו לא מוכנים לוותר על כלום, יחד עם הרכש שהגיע (אמרה ג'אן וארלינג הולאנד) שעזרו גם בכל מה שקשור לכדורגל".

"אנחנו צריכים לנצח את שלושת המשחקים הבאים", התייחס הומלס להמשך הדרך. "בפאריס אנחנו יכולים גם להפסיד 7:6, כי ככה נעלה. נרצה לנצח בשני משחקי הליגה, כדי להגיע במקסימום כושר וביטחון לקראת המפגש מול באיירן. היא משחקת כדורגל מצוין כרגע, אז נצטרך להיות בשיאנו".
מנגד, בגלאדבך כועסים על השיפוט. הדברים נוגעים לאירוע ספציפי: שתי דקות לפני ההפסקה, יונאס הופמן ספק הוכשל ברחבה ע"י דן-אקסל זגאדו. השופט, סשה סטרגמן, בחר להמשיך, אך הופמן דרש שריקה לכדור עונשין מ-11 מטרים. "זה טירוף", אמר הופמן לאחר המשחק. "פניתי לשופט, הוא אמר שזה 'נבדק' והמשיך הלאה. הוא יכול היה לשרוק בקלות. הוא ראה את האירוע. אני לא יכול להסביר את זה".

"תיקו היה משקף הרבה יותר את המשחק", המשיך הופמן. "זה לא רק הפנדל, גם הגענו למספיק הזדמנויות כדי להשוות בלעדיו. הזדמנויות כאלה נהיה חייבים לנצל, יש הבדל בין קבוצה ממוצעת לבין דורטמונד, שתמיד מסוגלת להבקיע שערים".