כל משחק דרבי הוא ייחודי אבל ה-"דרבי דלה מדונינה" עולה על הרבה משחקי דרבי ברחבי העולם. הערב (ראשון) ב-21:45 הסן-סירו עומד לבעור בדרבי הענק של מילאנו: מילאן מול אינטר, הרוסונרי מול הנראזורי. 

הדרבי המילאנזי הוכיח מאז ומתמיד שלדרבי יש חוקים משלו כאשר בעונות אליפות של אינטר, מילאן ניצחה, וגם להיפך. לדרבי היום יש משמעות עצומה על מצב צמרת טבלת הסרייה A. במילאן, הבלם אלסנדרו נסטה התאושש מפציעה וייכלל בסגל. מהצד השני, דייגו פורלאן ו-ווסלי סניידר התאוששו מפציעות ויהיו כשירים.

מילאן מוליכה את הטבלה עם 37 נקודות כשרק הפרש שערים טוב יותר מפריד בינה לבין יובנטוס. חניכיו של מסימיליאנו אלגרי מודעים טוב מאוד לעובדה כי הפסד עלול להוריד אותם עד למקום השלישי אם הביאנקונרי לא יפסידו מול קליארי ואילו אודינזה תנצח את גנואה. 

“הדרבי הזה מהווה צומת דרכים בדרך לסקודטו", סיפר אלגרי. “אני לא יודע למי יש מה להפסיד יותר - לנו או לאינטר". המאמן של מילאן מכוון לקאמבק הנפלא שייצרה היריבה העירונית על אף פתיחת עונה נוראית. 

הנראזורי פתחו את העונה עם נקודה אחת בלבד משלושה מחזורים, ג'יאן פיירו גאספריני פוטר וכישלונה של אינטר בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בהיבט הכלכלי. השווי הכולל של שחקני הנראזורי הוא 458 מיליון יורו לעומת 400 "בלבד" של מילאן. גם אם מבודדים את שווי השחקנים לפי עמדות במגרש: שוערים, הגנה, קישור והתקפה אזי גם בכל עמדה לחוד אינטר מוליכה.

אבל, מאז הגעת הלוזר הנצחי, קלאודיו ראניירי, צופים ברוחות של שינוי בקבוצה. במחזור החולף הגיעה אינטר לכדי פיצוץ עם 0:5 מול פארמה שכלל את שער המחזור הנפלא של מארו פאראוני ואינטר במקום החמישי עם 29 נקודות.  

אלגרי. האליפות עוברת דרך אינטר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אלגרי. האליפות עוברת דרך אינטר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שחקנים שונים שנראו עצורים תחת גאספריני פורחים תחת ראניירי ובעיקר החלוץ, דייגו מיליטו. על אפשרות צמצום הפער מהיריבה המרה לחמש נקודות בלבד אמר המאמן: “דרבים הם תמיד משחקים מיוחדים. המיקום בטבלה לא משפיע כלל. הם האלופים ובדרך לחזור על כך גם השנה. אנחנו מכבדים אותם וננסה לנצח אותם". 

במהלך השבוע נראה היה כי חלוצה הברזילאי של מילאן, אלשנדרה פאטו, בדרכו לפ.ס.ז' אולם בסופו של דבר הוא בחר להישאר ברוסונרי. דיווחים שונים בארץ המגף גרסו על כך שהסיבה המרכזית לעזיבתו הצפויה הינם יחסים רעועים עם אלגרי ואילו מערכת היחסים בינו לבין ביתו של הבעלים, סילביו ברלוסקוני, ברברה, עזרה לשחקן להחליט על הישארותו. המאמן הגיב לנושא: “היחסים ביני לבין פאטו מעולם לא היו קרירים. כולנו שמחים שהוא נישאר עמנו". פאטו עצמו אמר: "אני רוצה להירשם בדפי ההיסטוריה של מילאן". 

פאטו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
פאטו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בשורה משמחת נוספת אשר הגיעה מהאימון המסכם במתחם המילאנלו הייתה אימון הריצה הקל הראשון שערך הקשר, אנטוניו קסאנו, מאז אשפוזו בביה"ח ב-31 באוקטובר בגלל שבץ לבבי.