פאביו קנבארו, ישחק בדובאי בסיום הקריירה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קנבארו ובופון. לא נעים... (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

חדשות רעות מאוד ליריבתה הבאה של מכבי חיפה בליגת האלופות, יובנטוס. פאביו קנבארו, בלם הקבוצה וקפטן נבחרת איטליה, נכשל בבדיקת סמים.

עם זאת לא מדובר בסמים ממריצים, סיפורו של קנבארו מורכב יותר. שחקן השנה בעולם בעבר נעקץ על ידי צרעה במהלך אימון ובטיפול המיידי שקיבל לאחריו ניתן לו קורטיזון שלרוב נחשב למקובל ומותר לשימוש.

עם זאת, הצוות הרפואי לא סיפק את הניירת המאשרת על הפעולה הרפואית שבוצעה ולכן נפתחה חקירה בנושא. קנבארו נלקח לבדיקת סמים בה כאמור הוא נכשל.

בימים הקרובים קנבארו ייחקר על ידי הוועד האולימפי האיטלקי ואם יצליח להבהיר שהדבר נעשה בתום לב ואך ורק לטיפול בעקיצה ייתכן ולא יינקטו נגדו צעדים משמעותיים חמורים.

קנבארו עוד לפני חיפה מרוכז במשימותיה של נבחרת איטליה מהמשחק מול אירלנד בשבת הוא מורחק בלי שום קשר לפרשייה החדשה, אך בהחלט ייתכן כי הוא ייאלץ לוותר גם על המשחק מול קפריסין ביום רביעי הבא. השאלה המרכזית והמסקרנת יותר מבחינתנו היא האם קנבארו יוכל לשחק מול מכבי חיפה בליגת האלופות.
 

קנבארו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קנבארו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

 בתוך כך, קשרה של יובנטוס, קלואדיו מרקיסיו עשוי להיעדר מהמפגש מול מכבי חיפה בליגת האלופות בטורינו. הקשר סובל מבעיה במיניסקוס וייעדר ממשחקי נבחרת איטליה בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2010 מול אירלנד וקפריסין.

מרקיסיו עשוי לעבור ניתוח שעלול להשבית אותו למשך חודשיים. אין ספק כי מדובר במכה קשה לשחקן שקיבל מקום של קבע בהרכב של המאמן צ'ירו פררה.