בניטס וטורס, דו"ח ובו שווי השחקנים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בניטס וטורס. ימשיכו ביחד באיטליה? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ארבע שנים חלפו משערוריית הקאלצ'יופולי, הפרשה שזעזעה את הכדורגל האירופי בכלל והאיטלקי בפרט, ויובנטוס, הקבוצה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מאותה שערורייה, עדיין מתקשה להתאושש. אולי בעונה הבאה היא תצליח?

לפי הדיווחים בתקשורת הבריטית, מאמן ליברפול, רפא בניטז צפוי לחתום לארבע שנים בקבוצה שתעמיד לרשותו בקיץ סכום של כ-70 מיליון יורו לרכש. על פי הדיווחים יצא נשיא יובה ז'אן-קלוד בלאן לאנגליה לסגור את הפרטים האחרונים. בניטז צפוי להרוויח 4 מיליון יורו לעונה ומיליון יורו נוספים יוקצו עבור עוזר או שניים שהספרדי יבחר.

יובה צפויה להיות פעילה במיוחד בשוק המלפפונים הקרוב והביעה עד כה התעניינות בשחקני ארסנל רובי ון פרסי ובקארי סנייה, אדין ז'דקו הבוסני של וולפסבורג, פרננדו טורס ובשורה של מגנים ימנים מהליגה האיטלקית, בשל החולשה בעמדה זו.

למרות שהמועדון המצליח ביותר באיטליה הוציא בקיץ 50 מיליון יורו על רכש, כולל הבאתם של הקשרים הברזילאים דייגו (מוורדר ברמן) ופליפה מלו (פיורנטינה), עוברת עליו אחת העונות הגרועות בתולדותיו. הנהלת המועדון מחכה שהעונה תיגמר, ואם אפשר אז עם כרטיס למוקדמות ליגת האלופות.

הדברים הגיעו לידי כך שבתחילת החודש הזהירה הנהלת הקבוצה את השחקנים כי אלה יקנסו אם לא יראו מאמץ ונכונות ויסיימו את העונה עם טעם טוב, בעזרת סדרת נצחונות. 

רפא בניטס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רפא בניטס. מביאים אותו כדי להחזיר את יובנטוס לצמרת (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שם נוסף ברשימת הרכש הלא נגמרת של יובה הוא חאבייר מסצ'רנו שעשוי להחליף את פליפה מלו המאכזב, שקרוב לוודאי יעבור לקבוצה אחרת. אפשרות מעניינת עבור הברזילאי היא העברתו לארסנל תמורת ואן פרסי, שגם ג'יאנלוגי' בופון עשוי להגיע לקבוצה מלונדון שכה זקוקה לשוער, כחלק מהעסקה.

לפי אחד הפרסומים, יובנטוס הציעה להקצות לבניטז 200 מיליון יורו עבור רכש לשלוש שנים, כדרך ארוכת טווח לחזור לצמרת הכדורגל העולמי. מעבר של המאמן הספרדי ליובה יפתור כמה כאבי ראש להנהלת ליברפול, המעוניינת לסיים את החוזה עמו אך מהלך כזה יחייב אותה לשלם פיצויים בסך 16 מיליון ליש"ט.

ואן פרסי חוגג בארסנל. גם הוא יעזוב לארץ המגף? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ואן פרסי חוגג בארסנל. גם הוא יעזוב לארץ המגף? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ככל הנראה, במהלך ביקורו יפגש בלאן גם עם הנהלת ליברפול, על מנת להגיע לעסקה ממנה ירוויחו כל הצדדים. 

זהות ספונסר החולצות החדש של 'הגברת הזקנה' יכול להעיד על כיוון הקבוצה, שנקטה בשנים האחרונות בקו שמרני, תוך הסתמכות על שחקני בית ומנג'ר שגדל במועדון אך ללא ניסיון, צ'ירו פרארה. הספונסרית בשתי העונות הקרובות היא מפעילת אתר ההימורים בטקליק (betclic), שתשלם ליובה 12 מיליון יורו, לא כולל בונוסים על הצלחות.