כרסטיאן ויירי מדגמן פני פוקר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
כרסטיאן ויירי מדגמן פני פוקר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ישנם שחקני עבר שפורשים מכדורגל ועוברים לקריירת אימון. חלק בוחרים להיות עוזרי מאמן או סקאוטים. יש אפילו שחקנים שהולכים דווקא על עבודות בתקשורת, מפרשנים או משדרים. ויש גם את כריסטיאן ויירי.

החלוץ האיטלקי מאס בכדורגל, והכיוון החדש שלו - פוקר. ולא סתם שחקן פוקר, אלא כזה שפותח בקריירה מקצוענית.

על התפנית המעניינת שמעו באיטליה במפתיע, כשהחלוץ סיפר לעיתונאים מקומיים על שאיפותיו החדשות. ויירי שיצא מבית המשפט, שם התנהל דיון הבוררות שלו נגד אינטר, קבוצתו לשעבר, סיפר שכדורגל כבר לא עושה לו את זה.

"אין לי יותר את הרצון לשחק כדורגל", אמר ויירי. "אני אפילו לא מתפתה לשחק, גם אם אקבל הצעה מחו"ל". על פי אותו דיווח, משכנו החדש של החלוץ הנהדר יהיה בבתי הקזינו, סביב שולחנות הפוקר.

כריסטיאן ויירי בן ה-36, שיחק בעונה החולפת באטלנטה כחלוץ מחליף לרוב, ובסוף העונה סיים את דרכו בקבוצה. מאז, לא חזר לשחק כדורגל וספקולציות שונות בחודשים האחרונים כבר קשרו אותו עם מעברים לקבוצות באירופה, אותם הוא כאמור שלל על הסף.

ויירי במדי אתלטיקו מדריד. 24 שערים ב-24 משחקים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ויירי במדי אתלטיקו מדריד. 24 שערים ב-24 משחקים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

את הקריירה המפוארת שלו החל ויירי ב-1991, אז רשם את הופעת הבכורה שלו כנער צעיר בטורינו. בחמשת השנים הבאות ביסס את מעמדו כחלוץ רחבה איכותי, אך עשה זאת בעיקר בקבוצות נידחות כמו פיזה, ראוונה ו-ונציה. את ההזדמנות הגדולה שלו באמת, קיבל רק ב-1995, אז הצטרף לאטלנטה. עונה אחת הספיקה לו כדי לעבור ליובנטוס ולבמה הגדולה באמת של הכדורגל העולמי.

עונת השיא שלו הגיעה ב-1997, אז חתם באתלטיקו מדריד ורשם נתון מדהים של 24 שערים ב-24 משחקים בקבוצה הגדולה שהיתה אז באתלטי. השחקן שנדד בלא פחות מ-12 תחנות שונות בקריירה שלו, מצא את עצמו עונה לאחר מכן שוב בסרייה A. היתה זו לאציו שבעונה בודדת שם סידרה לו מקום באינטר.

עם רונאלדו במדי אינטר. ביסס את מעמדו כחלוץ רחבה קטלני (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
עם רונאלדו במדי אינטר. ביסס את מעמדו כחלוץ רחבה קטלני (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בנראזורי, ויירי היה פשוט מכונת שערים בלתי ניתנת לעצירה. ב-144 הופעות, כבש לא פחות מ-103 שערים, מספר בלתי נתפס לחלוץ בקבוצה גדולה שכזו. אלא שלצערו, החלוץ סבל מלא מעט פציעות קשות במהלך הקריירה, וב-2005 נפרד מאינטר ועזב ליריבה השנואה, מילאן, מה שפחות או יותר שרף אותו בקרב אוהדיו הנאמנים.

בשנים שיבואו לאחר מכן ישחק ויירי בפיורנטינה, שוב באטלנטה וגם במונאקו, עד שהשבוע אמר בפעם הראשונה בחייו שנמאס לו. הוא לא רוצה יותר כדורגל. ואחרי 194 שערים ב-375 משחקים, על פני 17 שנים, זה בהחלט מתקבל על הדעת.

שולחן פוקר. ביתו החדש של ויירי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שולחן פוקר. ביתו החדש של ויירי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

את החלוץ המוכשר סביר להניח שלא נראה יותר על מגרשי הכדורגל, אך מי שירצה לצפות בויירי פעם נוספת במהלך משחק תחרותי כלשהו, יצטרך לתפוס טיסה ללאס וגאס, ולחפש את הסוקרר האיטלקי מדגמן פני פוקר בניסיון לעשות משהו שלא עשה, לנצח משחק עם היד.