אטאלנטה חוגגת בדרך לגמר הגביע האיטלקי (getty) (צילום: ספורט 5)
אטאלנטה חוגגת בדרך לגמר הגביע האיטלקי (getty) | צילום: ספורט 5
זה יסתיים עם גביע ראשון מאז 1963? (צילום: getty) (צילום: ספורט 5)
זה יסתיים עם גביע ראשון מאז 1963? (צילום: getty) | צילום: ספורט 5

הפאזל של גמר הגביע האיטלקי הושלם הערב (חמישי) אחרי שאטאלנטה ניצחה 1:2 את פיורנטינה, העפילה לגמר הגדול בזכות 4:5 בסיכום צמד המפגשים ותיאבק על התואר השני בחשיבותו מול לאציו שהייתה הראשונה לתפוס את מקומה בשלב הבא.

בעוד הנשרים עשו את העבודה אתמול עם 0:1 צנוע על מילאן, הקבוצה מברגאמו אירחה הערב את הוויולה אחרי ה-3:3 הסוער בין השתיים בפירנצה, תוצאה שאיפשרה לכחולים-שחורים להעפיל הערב גם במקרה של תיקו עד 2:2.

דווקא הסגולים עלו ראשונים ליתרון סופר מוקדם בזכות שער של לואיס מוריאל הקולומביאני כבר בדקה השלישית, אבל היתרון החזיק מעמד בדיוק 11 דקות עד שאטאלנטה קיבלה פנדל ויוסיפ איליצ'יץ' הוותיק תירגם אותו לשער שיוויון - 1:1. המהפך הושלם בדקה ה-69, הפעם איליצ'יץ' עבר לתפקיד המבשל וסידר לאלחנדרו גומס הארגנטיני את הכדור שעשה מהפך - 1:2 גדול למארחים בסיום ו-4:5 בסיכום.

הגמר הגדול יתקיים ב-15 במאי. אטאלנטה, שלהזכירכם הדיחה את יובנטוס ברבע הגמר, תחפש זכייה שניה בהיסטוריה שלה, כשהפעם היחידה בה הניפה את הגביע הייתה אי שם בעונת 1962/3 (ההופעה האחרונה שלה בגמר הייתה ב-1996). לאציו, בניגוד אליה, כבר זכתה בגביע שש פעמים במהלך ההיסטוריה - האחרונה בעונת 2012/13.