לוקאקו. לא ישחק ביום ראשון (getty) (צילום: ספורט 5)
לוקאקו. לא ישחק ביום ראשון (getty) | צילום: ספורט 5

אחרי שעורר בהלה באסיה והוביל לדחייתה של הליגה הסינית, נגיף הקורונה מתחיל להשפיע גם על הכדורגל האירופי, ואף על הישראלי. בהתאחדות לכדורגל כבר מתחילים לתכנן כיצד יתגברו על התפרצותו של הנגיף.

הוועדה הרפואית של ההתאחדות לכדורגל הודיעה שתתכנס ביום שלישי הקרוב לדיון שיעסוק בנגיף הקורונה ובקביעת נהלים והנחיות עבור נבחרות ישראל, שלהן צפויה פעילות בינלאומית משמעותית בחודש הבא, ובמוקד כמובן משחקה של הנבחרת הבוגרת בגלזגו נגד סקוטלנד במסגרת חצי גמר פלייאוף היורו.

ד״ר דוד אלג׳ם, חבר הוועדה: "לאור סכנת התפשטות מגיפת וירוס הקורונה בארץ ובעולם, הוועדה הרפואית תתכנס על מנת לגבש ולחדד את דרכי ההתנהלות בקרב השחקנים וכלל הצוותים המלווים/מקצועיים/מנהליים/רפואיים בנבחרות ובמועדונים, והגברת המודעות אליהם בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לישיבת הוועדה יזומנו נציג משרד הבריאות ומומחה/ית לנושא".

בינתיים, אחרי שאירועי ספורט רבים באיטליה כבר בוטלו במהלך השבת, כולל משחק בסרייה B, ראש הממשלה ג'וזפה קונטה החליט לדחות את כל המשחקים שאמורים להתקיים במחוז לומברדיה ו-ונטו. לכן, מספר משחקים שהיו צפויים להיערך היום (ראשון) נדחו למועד לא ידוע, וביניהם: אינטר - סמפדוריה, אטאלנטה - ססואולו, ורונה - קליארי. עם זאת, המשחקים בין גנואה ללאציו, טורינו לפארמה ורומא נגד לצ'ה אמורים להתקיים כרגיל.

אך בזמן שבאיטליה חושבים על הליגה המקומית, לדבר עשויה להיות השפעה גם על המפעלים האירופיים. לודוגורץ אמורה להתארח ביום חמישי אצל אינטר במסגרת הגומלין בשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, אך בינתיים קיומו של המשחק מוטל בספק, כך שאופ"א תיאלץ להכריע בנושא ביומיים הקרובים.

עם זאת, המשחק ביום שלישי בסן פאולו בין נאפולי לברצלונה, במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות, לא צפוי להידחות מאחר שהוא משוחק בדרום איטליה, אזור שעדיין לא נחשב למסוכן. שני אזרחים איטלקיים מתו כתוצאה מהנגיף, כאשר לפחות 79 כבר נדבקו במחלה. רובם ממוקמים במחוזות של לומברדיה ו-ונטו אשר בצפון המדינה. 

עם זאת, נראה שבספרד נלחצים פחות מהתופעה, ובעיתון ABC פורסם ש-22 מאמני כדורגל ספרדיים עובדים בסין, ובמקביל, מספר לא קטן של ילדים סיניים מגיע לשחק במחלוקת הנוער בספרד. רק בשבוע החולף, בלמה הפורטוגלי של סביליה, דניאל קאריסו, עבר לווהואן מהליגה הסינית, העיר שהייתה במוקד הפצתו של הווירוס הקטלני.