רק נקודה מיובנטוס (getty)
רק נקודה מיובנטוס (getty) | צילום: ספורט 5

כבר מזמן לא גימיק - לאציו מועמדת רצינית לתואר. הנשרים לא השאירו אתמול (ראשון) שום מקום לספק, עם ניצחון 1:2 באולימפיקו על אינטר ועלייה למקום השני בטבלה, כשההפרש מיובנטוס עומד על נקודה אחת בלבד. לאחר שלא נוצחה ב-19 משחקים רצופים וכשהיא מחזיקה ניצחונות על שתי היריבות לתואר, זכייה באליפות ראשונה אחרי 20 שנה נראית פתאום ריאלית מתמיד.

"הבחורים היו מעט לחוצים לקראת המשחק, אבל אמרתי להם שלא ידאגו", אמר בסיום המאמן סימונה אינזאגי. "גם במהלך ההפסקה כשהיינו בפיגור, היה לי ביטחון מלא שנהפוך את התוצאה. רק ביקשתי לקצת יותר רצון".

הבלם פרנצ'סקו אצ'רבי הנמיך מעט את הציפיות: "אנחנו לא מסתכלים על הטבלה, אלא רק על הצעד הקרוב", אך לעומתו סרגיי מילינקוביץ'-סאביץ' קיבלת תיאבון: "המטרה היא מקום בליגת האלופות, אבל אם נהיה מדורגים גבוה עד הסיום, למה לא ללכת על הסקודטו?".

לא רק באיטליה עוקבים אחר מאבק האליפות הצמוד, גם באנגליה יש כאלה שמתעניינים. יורגן קלופ פרגן לנשרים: "אני רוצה שלאציו תזכה באליפות. יש שם אקס מליברפול שמשחק, לוקאס לייבה. אני מצטער עבור סארי וקונטה, אבל אני חושב שלאציו תהיה הפתעה נהדרת. יש להם עונה יוצאת מהכלל".