צעדים מחמירים בארץ המגף (getty)
צעדים מחמירים בארץ המגף (getty) | צילום: ספורט 5

זה היה באוויר ועכשיו הפך לרשמי. הליגה האיטלקית הושבתה עד להודעה חדשה, כך הודיע הערב (שני) ראש הממשלה ג'וזפה קונטה. דקות ספורות לאחר שבמדינה הוכרז על מצב "אזור אדום", באופן ברור גם הסרייה A נעצרה. בשלב זה, 463 אנשים נהרגו מנגיף הקורונה שמשתולל בארץ המגף, 97 יותר מאשר אתמול. בסך הכל, כ-8,000 אנשים נדבקו בנגיף.

לאחר פגישת חירום שנערכה הערב ברומא, הוחלט לבצע צעד תקדימי. אם המחזור האחרון נערך ללא אוהדים במגרשים, כעת, בשל התפשטות הנגיף הקטלני, הוחלט כי לא התקיימו יותר משחקים. ראש הממשלה ערך מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הכריז על מצב חירום בכל המדינה, לאחר שבהתחלה הדבר חל רק על החלק הצפוני.

"אין יותר זמן, המספרים מראים לנו שיש עלייה משמעותית בהדבקה, באנשים שבמצב קשה ובמספר המתים", אמר קונטה. "ההרגלים שלנו חייבים להשתנות, אנחנו חייבים להקריב משהו לטובת איטליה. זו הסיבה שנאמץ צעדים מחמירים אפילו יותר".

"אחתום על צו חדש, שאפשר לסכם אותו ב'אני נשאר בבית'. אנחנו חייבים להימנע מנסיעות כל עוד לא מדובר בסיבות מוצדקות, סיבות בריאותיות או צרכים אחרים. אנחנו אוסרים על התקהלות ציבורית. כל האוהדים חייבים לקבל את זה".

כעת, נותר לחכות ולראות מה יהיו ההשלכות על משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית, שכרגע אמורים להתקיים ללא קהל.