(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
יונתן כהן, היו לו ימים קשים בגלל הקורונה (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
יונתן כהן, היו לו ימים קשים בגלל הקורונה (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

דברים מתחילים להתחבר לה. מכבי תל אביב פתחה ברגל ימין את שלב הבתים של הליגה האירופית, עם ניצחון 0:1 על קרבאח אתמול (חמישי) בבלומפילד. ההחלטה של יורגוס דוניס ללכת על ארבעת שחקני הנבחרת - שרן ייני, איתן טיבי, אייל גולסה ומאור קנדיל - למרות שלא ערכו אימון אחד עם הקבוצה, הוכיחה את עצמה. שני הבלמים הוותיקים והקשר בסך הכל בלטו עם הניסיון שלהם במשחק, והמאמן החליט ללכת עליהם שכן הם היו בכושר משחק טוב. החשש היה להכניס יותר מדי שחקנים שלא ממש ראו עדיין דקות משחק.

מנגד, דן ביטון לא היה בסגל מאחר והוא עדיין לא בכושר משחק מלא. הקשר היה מבין האחרונים שחזרו להתאמן אחרי ההידבקות בנגיף הקורונה. בקבוצה נשמעו קולות של התלהבות: "יש סגל עמוק ואיכותי, ועוד זה ללא הרננדס שקיבל כמה דקות ופשיץ'. כשהכל יתחבר, מכבי ת"א תהיה לא פחות חזקה מהשנתיים האחרונות". שחקן אחר הוסיף: "הראש עכשיו בהפועל באר שבע, זה משחק לא פחות חשוב, אם לא יותר. אנחנו סיימנו לאבד נקודות לשלב הזה של העונה".

ויש גם צד כלכלי למה שקרה אתמול: הניצחון הכניס למכבי ת"א עוד 570 אלף יורו, שבוודאי יעזרו לקבוצה בכל מה שנוגע לפייר פליי הפיננסי.

אחרי המשחק יונתן כהן סיפר קצת על התחושות שלו אחרי שהתאושש מהקורונה: "יום לפני הבדיקה הרגשתי חלש עם כאבי גרון. היו לי יומיים-שלושה קשים מאוד עם חום והקאות, היה לא נעים. ואז לאט לאט התאוששתי. אנחנו צריכים לשחק בכמה שיטות, לא משנה לנו ארבעה או חמישה בהגנה. אין ספק שזה צבט לראות את המשחק מול רד בול זלצבורג מהבית".

כהן התייחס גם לאירוע הפנדל עם ניק בלקמן מהמשחק מול מכבי פתח תקווה בליגה: "שכחתי מאירוע הפנדל. האופי שלי זה שאני תמיד רוצה לקחת מנהיגות. נוצר ויכוח, חבל שניק החטיא. אני חושב שלא פתחנו את העונה כמו שצריך, קבוצות באות עם המון מוטיבציה וצריך להתמודד עם זה".