sportFive1043370 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

הפועל באר שבע בשלב הבתים. אלונה ברקת לא בתמונה? קיצוצים? יוסי אבוקסיס איחד סביבו חבורה מגובשת, בה השלם גדול מסך חלקיו. הדרומיים לא היו צריכים להבריק, אבל עשו את זה בדיוק כמו שקבוצה אירופית עושה, עם 0:1 יקר ששווה 4 מיליון יורו ועונה אירופית. רגע אחרי, בב"ש חגגו את ההעפלה.

"מטורף, מרגש כל כך", אלונה ברקת החמיאה בטוויטר, "יישר כוח לכולם".

"אין לי כוח לשמוח מרוב המתח. אני גאה בשחקנים יש פה גברים", אמר אבוקסיס לפני "המקלחת" שארגנו לו שחקני ב"ש. "ראיתם איזו קבוצה זאת. הצלחנו למנוע מהם מצבים במשחק הגנה הירואי ומחוייבות. מגיע כל הכבוד למועדון איך שסיימנו את העונה ולמרות כל הדיבורים הגענו לבתים. שאפו לשחקנים, הם הגיבורים האמיתיים".

"אלונה עדיין תומכת כספית, גם לה יש חלק גדול בעליה", אבוקסיס הודה, "אחרי כל הבלאגן שהיה, אסי פתר דבר אחר דבר. הוא הכין את הקבוצה כדי שהכל יהיה בסדר וחדר ההלבשה יהיה טוב, אמנם אין את התקציבים שהיו, אבל הכל טוב".

בהמשך, המאמן הבהיר שהניצחון שייך לכל המערכת שעוטפת אותו בב"ש: "לא אוציא מילה על עצמי. יש לי כל כך הרבה תמיכה מאחוריי. יש לצוות המקצועי חלק. "קיבלנו המון כוח, אני לא מתעסק בכסף. הרווחנו הרבה שחקנים טובים. יש לנו שקט כלכלי, יהיה לנו חורף ארוך, יהיו לנו משחקים. שמות נוצצים בבתים? אני רוצה לנצח. לא חושב על להפסיד בכבוד".

בסיום, המאמן הבהיר מה דעתו על עתיד הכדורגל בצל הגבלות הקורונה: "צריך לתת קנסות למי שיוצא ממתכונת של אימון ובית. קבוצות לא ירצו לקבל קנסות, אפשר וחייב לשמור על הכדורגל. שולחים אנשים לבתים, כל הכדורגל הישראלי חייב להמשיך להתקיים. צריכה להיות ענישה קשה ואכיפה כדי שנחזור לשחק".

גם מיגל ויטור חגג את ההישג: "היו לנו הרבה משחקי נוק אאוט ועכשיו הרווחנו את הבתים. היו לנו הזדמנויות להבקיע עוד גולים והתכוננו טוב מאד למשחק הזה עם יוסי. זה הישג חשוב מאד במיוחד בתקופת הקורונה. כמו שבעבר נהנינו מהקבוצה במשחקים באירופה אני מקווה שנגרום שמחה והנאה לכולם גם עכשיו".

אוהד לויטה התרגש בסיום: "הצוות המקצועי עשה איתנו עבודה מצוינת ואני חושב שהרווחנו את הניצחון בצדק. אנחנו שמחים שהצלחנו לשמח כל כך הרבה אנשים מרחוק".

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, בירך על ההישג הנפלא: "ברכות להפועל ב"ש, להנהלה, המאמן, השחקנים והאוהדים על הישג יוצא מהכלל בהעפלה למשחקי הליגה האירופית. הבאתם כבוד רב לכדורגל הישראלי. ההעפלה של שני מועדונים למפעל המכובד הזה, מדגישה את החשיבות של החזרה המהירה של מועדוני הכדורגל לשגרת אימונים בעוד כשבועיים ולאחר מכן חזרה למשחקים, בכדי להעלות חיוך על פניהם של האוהדים הנמצאים בסגר בבתים".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, החמיא לקבוצה מבירת הנגב: "ביום שהוא רע מאוד לספורט בישראל ולכדורגל בפרט לנוכח ההחלטה למנוע חזרה לאימונים, חשוב להחמיא להפועל באר שבע על העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית יחד עם מכבי תל אביב. ברכות למועדון, לאוהדים, לשחקנים ולצוות המקצועי והניהולי על היכולת להתגבר על כל הקשיים ולחזור להיות חלק משמעותי מהכדורגל האירופי. משמחת ככל שתהיה ההעפלה הזאת, אין בה כדי להעלים את העננה הכבדה מעל עתיד העונה בכדורגל הישראלי. נמשיך לפעול בכל דרך כדי לשכנע באפשרות ובהכרח לקיים במקביל כדורגל מקומי ובין-לאומי. יש כאן אלפי פעילים ופעילות שלא יכולים ולא צריכים להסתפק בצפייה בכדורגל במנות קצובות".