הגרלה מעניינת באירופית (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
הגרלה מעניינת באירופית (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
חולם על הגביע, סולומון (getty) (צילום: ספורט 5)
חולם על הגביע, סולומון (getty) | צילום: ספורט 5

אחרי ליגת האלופות, נערכה היום (שישי) הגרלת שלבי ההכרעה בליגה האירופית. בשורה התחתונה: שתי הפייבוריטיות הרציניות לזכיה במפעל, מנצ'סטר יונייטד ואינטר, הופרדו בשני מסלולים שונים ומקוות להפגש בגמר שייערך בקלן ב-21 לאוגוסט, אך עוד חזון למועד.

יונייטד, שזכתה במפעל ב-2017 תחת ז'וזה מוריניו, מגיעה בכושר מצוין ועוד לפני פגרת הקורונה ניצחה 0:5 את לינץ באוסטריה. לאחר שתקיים את משחק הגומלין לפרוטוקול בלבד, היא תתמודד בין המנצחת במשחק בין בשקשיר לקופנהגן ברבע הגמר. הטורקים, שקרובים לאליפות היסטורית, גברו 0:1 על הדנים במשחק הראשון. אם השדים האדומים יעברו את רבע הגמר, הרי שיפגשו את המנצחת בין וולבס לאולימפיאקוס או המנצחת בין סביליה לרומא.

במסלול השני, ניצב מנור סולומון. הליגיונר היחיד שלנו במפעל המשני באירופה יכול לפגוש ברבע הגמר את באזל (שמובילה 0:3 על פרנקפורט במשחק הראשון) ברבע הגמר. כל זאת, בהנחה ששחטאר תעבור את וולפסבורג, עליה גברה 1:2 במשחק הראשון. אם אינטר תעבור את חטאפה, היא תתמודד מול המנצחת בין לברקוזן לריינג'רס ברבע הגמר ובחצי הגמר עשויה לפגוש את סולומון ושחטאר.

כמו בליגת האלופות, גם בליגה האירופית ייערך טורניר נוקאאוט החל משלב 8 האחרונות, והוא יתקיים בארבעה אצטדיונים שונים בגרמניה, כאשר משחק הגמר יהיה בקלן. שלב רבע הגמר ייצא לדרך ב-10 באוגוסט.

הגרלת רבע גמר הליגה האירופית:

1. וולפסבורג / שחטאר דונייצק - פרנקפורט / באזל
2. מנצ'סטר יונייטד / לאסק - בשקשיר / קופנהגן
3. אינטר / חטאפה - לברקוזן / ריינג'רס
4. וולבס / אולימפיאקוס - סביליה / רומא

חצי הגמר:
מנצחת משחק מספר 4 - מנצחת משחק מספר 2
מנצחת משחק מספר 1 - מנצחת משחק מספר 3

יש לזכור כי שלב שמינית הגמר טרם הסתיים וכל ששת משחקי הגומלין שאמורים להתקיים, נקבעו לתאריכים 5 ו-6 באוגוסט - וייערכו במיקום המקורי, כלומר במגרשה הביתי של הקבוצה ששיחקה בחוץ במשחק הראשון. לעומת זאת, שני המשחקים שכאמור לא שוחקו כלל, יוכרעו  במשחק אחד במגרש נייטרלי בגרמניה. המשחקים בין חטאפה לאינטר ורומא לסביליה יתקיימו בשיטת משחק מכריע.

משחקי גומלין שמינית הגמר:
מנצ'סטר יונייטד - לאסק לינץ (0:5 במשחק הראשון באוסטריה)
קופנהאגן - איסטנבול בשאקשהיר (1:0)
באזל - פרנקפורט (0:3)
וולבס - אולימפיאקוס (1:1)
לברקוזן - ריינג'רס (1:3)
שחטאר דונייצק - וולפסבורג (1:2)
אינטר - חטאפה
סביליה - רומא