(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"בתקופה כזו, לא לוקחים סיכונים". שועה (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכה למכבי חיפה לפני רוסטוב. אחרי ש-14 אנשי צוות ושחקנים של מכבי תל אביב נדבקו בנגיף לפני רד בול זלצבורג במוקדמות ליגת האלופות, גם בצד הירוק לא שקט. הקיצוני של הקבוצה, יאניק וילדסחוט נמצא חיובי לקורונה לאחר בדיקה שביצע הבוקר (שני) במתחם האימונים.

שאר שחקני הקבוצה נמצאו שליליים בבדיקת הקורונה, שנערכה בכפר גלים על פי דרישות אופ"א, אך במכבי חיפה חוששים מהדבקה של שחקנים נוספים שכן, ההולנדי התאמן עם הקבוצה בימים האחרונים.

מלבד וילדסחוט, מי שסופית לא ימריא עם הקבוצה הוא החלוץ ירדן שועה, שלא חש בטוב ובהמלצת הצוות הרפואי נשאר בביתו. שועה ביצע את הבדיקה בנפרד ונמצא שלילי, אך מפני שלא עבר את הבדיקה של אופ"א הוא לא ימריא לרוסיה וברק בכר יצטרך להסתדר בלעדיהם.

בצל הנגיף, הירוקים מתכוננים למשימה האירופית הבאה שלהם. הקבוצה של בכר, שלא שיחקה אמש מול בני סכנין בשל התחלואה הגוברת אצל היריבה, ערכה היום את האימון האחרון בישראל, ומחר תטוס לרוסיה - לקראת משחק החוץ במוקדמות הליגה האירופית נגד רוסטוב.

במועדון גיבו את החלטת שועה שלא הגיע לאימון אתמול, והסבירו כי בתקופה כזו לא ניתן לקחת סיכונים ושחקן שלא חש בטוב לא יגיע לאימונים למען בריאות חבריו. עם או בלי קשר, במועדון נמנעו במזל מהדבקה המונית נוספת, כאשר בשבוע שעבר רופא הקבוצה, ד"ר עמי ברבר נמצא חיובי לנגיף הקורונה.

עשוי לערוך בכורה בהרכב כבר נגד רוסטוב. פלאניץ' (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
עשוי לערוך בכורה בהרכב כבר נגד רוסטוב. פלאניץ' (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ובחזרה לכדורגל: במועדון הביעו שביעות רצון מיכולתו של הבלם הסרבי, בוגדן פלאניץ', באימונים ומכניסתו לכושר. הבלם רשם בכורה נגד קייראט שנכנס כמחליף ועשוי לפתוח במרכז ההגנה ביום חמישי. במכבי חיפה ניהלו עמו מו"מ שנמשך כחודשיים, ברק בכר מאוד רצה לראותו ויענקל'ה שחר העמיד עבורו תקציב גבוה. כעת, גם הציפיות ממנו בהתאם.

באשר לרכש, אין התקדמות בגזרת טאלב טוואטחה. המגן לא שותף אמש במשחקה של לודוגורץ מול צסק"א סופיה, אחרי שמול לוקומוטיב פלובדיב הוא היה בסגל ולא שותף. טוואטחה טרם הגיע להבנות עם הבולגרים, אך בכרמל אופטימיים. אותם הדברים נכונים גם בנוגע לגודסוואי דוניו. אמש הוא לא היה בסגל של נורדשלנד נגד אודנסה ונראה שאינו בתכניות של הדנים, שלמרות זאת מערימים קשיים על מעברו למכבי חיפה.

ולחדשות טובות: במכבי חיפה ציינו הבוקר באימון את יום הולדתו ה-41 של המאמן, ברק בכר. השחקנים שפכו עליו מים ושרו לו שירים. הצוות העניק לו עוגה ומההנהלה קיבל זר פרחים.