"הכי קרוב להנרי" (GETTY) | צילום: ספורט 5

עונה משונה מאוד עברה על ארסנל, עם הרבה עליות ומורדות. הסיכוי של התותחנים להשיג את הכרטיס לליגת האלופות דרך הליגה די נמוכים, אבל בליגה האירופית הסיפור שונה לגמרי. אחרי 2:4 מרשים על ולנסיה במסטאייה ו-3:7 בסיכום, אונאי אמרי וקבוצתו העפילו לגמר אירופי ראשון מאז 2006 ויפגשו את היריבה העירונית צ'לסי בבאקו.

עבור שחקן ארסנל אחד, זה יהיה קרב מרגש במיוחד. פטר צ'ך שהגיע לשיאו בשורות צ'לסי וזכה איתה בליגת האלופות והליגה האירופית, הודיע שיתלה את הנעליים בסיום העונה הנוכחית. מה שאומר, שהמשחק הרשמי האחרון בקריירה של השוער הצ'כי האגדי יהיה מול הבלוז בקרב על תואר אירופי והוא כבר הספיק לצייץ: "גורל".

 


עם כל הכבוד לצ'ך, הניצחון של ארסנל חתום על פייר אמריק אובמיאנג שסיפק שלושער אדיר באחד המשחקים הטובים ביותר שלו מאז הגיע בינואר 2018. "אנחנו בגמר וכולנו מאושרים, זה אומר המון. למדנו מהטעויות של העונה שעברה וגם מאלו של הנוכחית ולא חזרנו עליהן", טען החלוץ.

אם זה לא מספיק, אובמיאנג גם קיבל מחמאה אדירה מאגדת ארסנל מרטין קיאון, שמפרשן ב-BT Sport: "הוא הדבר הקרוב ביותר שיש לתיירי הנרי והוכיח זאת שוב. אני קם מהכיסא בכל פעם שהוא עם הכדור. הוא שחקן מהטופ העולמי".