האם הפועל ת"א תשיג נקודות ראשונות בליגת האלופות? האדומים יתארחו הערב (רביעי) ב-20:45 בגלזנקירשן למשחק חוץ מול שאלקה וינסו להמנע מהפסד שלישי במחזור שינעל את הסיבוב הראשון.

הדאבליסטית נוצחה בשני משחקיה הראשונים בליגת האלופות, 2:0 בחוץ מול בנפיקה, ו-3:1 בבית מול ליון, ובקבוצה לא מתביישים להצהיר שהם מחפשים נקודות ראשונות במפעל היוקרתי.

הפועל המריאה לגרמניה ללא דדי בן דיין הפצוע, כאשר את מקומו צפוי למלא גל שיש. המאמן הפועל ת"א, אלי גוטמן, תירגל במהלך האימון את ההרכב שניצח בדרבי עם עומרי קנדה כמגן ימני ושי אבוטבול כקשר באמצע לצידו של אביחי ידין שסיים אימון מלא למרות הקרסול החבול.

אלא שלאחר כמה דקות, העביר גוטמן את גופיית ההרכב מטוטו תמוז לבן סהר, וכעת נראה שהאחרון יפתח בהרכב לצידו של שכטר.

כ-40 מאוהדי הפועל ת"א נכחו באימון המסכם, ועודדו את השחקנים באדום. הם אף הופתעו כשתמוז הוצא ממהרכב וצעקו לגוטמן: "למה, אלי? הוא היה מצויין בדרבי".

ההרכב המשוער של הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, דגלאס דה-סילבה, וואליד באדיר, גל שיש, גילי ורמוט, שי אבוטבול, אביחי ידין, ערן זהבי, איתי שכטר ובן סהר (טוטו תמוז).

שחקני הפועל ת"א מתאמנים בגרמניה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ת"א מתאמנים בגרמניה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אלי גוטמן: "אני אופטימי"
האדומים ערכו את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת המשחק וגוטמן אמר: "הגענו לכאן ואנחנו יודעים שמה שחשוב זה הדקויות כמו הקרנות והמצב נייח כמו שהיה במשחק מול בנפיקה. גולת הכותרת היא להיות מרוכזים. אנחנו צריכים לא לסטות מהדרך שלנו ולשחק בסגנון שלנו שלנו, של קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה. אני מאמין בקבוצה שלי.

"אין ספק שהדרבי נתן לנו דחיפה ושנראינו בו טוב, אבל כעת זו אופרה שונה. מעבר לדברים הרגילים, עקרונות המשחק וכו', כל אחד יצטרך להיות מאוד מאוד מרוכז בתפקיד שלו".

גוטמן (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

על כך שבהפועל יחסית רגועים ויש אמונה באפשרות לנצח: "אנחנו לא באופוריה. באיזה זכות נהיה באופוריה? אין קבוצה בעולם שיכולה להיות. אנחנו משחקים מול הונטלאר, ראקיטיץ', פרפאן וחוראדו שהוא גולת הכותרת, אי אפשר להיות באופוריה. כל ישראלי שנכנס לאיצטדיון חש את מה שגם אנחנו מרגישים, למרות שכולנו כבר היינו באצטדיונים באירופה".

על השאלה האם ההצלחות עם הפועל עד כה, מול קבוצות גרמניות (המבורג) ואסטריות, משפיע לקראת המשחק והאם קל לו להתכונן יותר, אמר גוטמן: "כל משחק הוא בפני עצמו, אי אפשר להשוות את שאלקה לראפיד וינה, אנחנו יודעים בדיוק מול מי אנחנו מתמודדים, ובהתאם לכך אנחנו נערכים.

גוטמן (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"במידה ונשחק בהתאם לסגנון המשחק שלנו, נביא את כל האלמנטים לידי ביטוי והשחקנים ישמרו על ריכוז, כמאמן כדורגל שמקנה קו ודרך, יש בי אופטימיות".

על חשיבות הדקות הראשונות, והעובדה שאשתקד מול המבורג, הפועל כשלה בדקות האלה, ענה: "כמאמן כדורגל אתה מכין משחק ולא פתיחה או סיום. אני מאמין שתוך כדי חימום נבין באיזו אטמוספירה אנחנו נמצאים. חשוב שדווקא בדקות הפתיחה נניע את הכדור וננסה אנחנו לשלוט בקצב המשחק, נהיה מרוכזים ונקווה לטוב".

בהתייחסו למאמן שאלקה אמר גוטמן: "אין ברמה הזו שחקנים או מאמנים לא מוכנים. אין לי ספק שמגאת' הכין את עצמו ומכיר את הפועל, וככה גם אנחנו. אין שפנים שאפשר להוציא מהכובע. כל אחד מצפה ומייחל לטוב מהצד שלו".

ורמוט: "לא רוצים לסיים במקום האחרון"
גילי ורמוט התייחס לאוהדי הפועל, ש-3,000 מהם צפויים להגיע למשחק. "תמיד זה חשוב לנו", הוא אמר, "אנחנו תמיד מצפים לכמה שיותר, גם אם נתקשה לשמוע אותם, אנחנו יודעים שהם פה. נלך ונודה להם שהם באו ונקווה לשמח אותם".

הקשר הוסיף: "היתה לנו אסיפה, נעלה קצת יותר זהיר. אמנם השיטה והסגנון יישארו אותו דבר אבל כל שחקן יצטרך לתת יותר מעצמו ולהיות מחוייב בהגנה. חווינו את זה שמשלמים מהר ברמות האלה ולכן נשים לב. זה לא אומר שנשחק רק הגנה אלא ננסה להפריע גם בהתקפה.

ורמוט (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"אלי אמר לנו באסיפה שהצלחה יכולה לעשות בלאגן בבית, ולכן כל אחד רוצה להפתיע. אנחנו רוצים להצליח ולעשות תיקו ומעלה. אנחנו לא רוצים לסיים אחרונים ויש בנו רצון לסיים במקום השלישי".

על השמות הגדולים עימם ירוץ על הדשא ועל התחושה, אמר: "ראול הוא אגדה ומרגש לראות אותו, אבל על הדשא מתנתקים מהכל. זו חוויה של לפני המשחק, ואחרי המשחק. אולי אחרי זה נוכל לספר על זה.

תמוז, ידין וזהבי. החלוץ שוב יפתח (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"לפני כל משחק בליגת האלופות מדברים על הכוכבים של היריבות, זה טבעי ובארץ אוהבים להתעסק בזה. בטוח שנחליף חולצות בסוף, זה חלק מהעניין ולא כזה עניין גדול".

על כך שמגאת' אמר ששכטר הכי מסוכן, אמר ורמוט: "ברור, הוא הכוכב שלנו. בוודאי שהוא יכול להשתלב בבונדסליגה וגם בקבוצות טובות, ואין לי ספק שבקרוב זה גם יקרה".

ראול (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ראול (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אלי טביב: "וונלאנטן מגיע? לא ידעתי"
האם החלוץ השוייצרי, יוהאן וונלאנטן, יגיע להפועל ת"א? במהלך שהותה של הקבוצה במלון בדיסלדורף, גורמים בהנהלה נשאלו בדבר הגעתו למבחנים במועדון, של השחקן השייך לרד בול זלצבורג, ואישרו שאכן השחקן יגיע.

המאמן אלי גוטמן ששהה בלובי המלון באותה עת, אמר לעיתונאים: "כן, הוא מגיע. לא יודע עד כמה זה רציני כי הוא פצוע בברך, הרי זו הסיבה שלא הבאנו אותו אחרי המשחק מול זלצבורג".

שחקני הפועל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גם הבעלים אלי טביב התבקש להתייחס לסוגיה והופתע: "בכלל לא ידעתי שהוא מגיע, רק עכשיו שמעתי על זה במקרה". המנכ"ל גבי קצרה דווקא נשמע אחרת: "יש לוונלאנטן כרטיס טיסה. הוא עוד לא מגיע, זה כרטיס שאפשר לבטל, אבל הוא אמור לבוא".

לאחר מכן טביב אמר על החלוץ: "הוא אכל איתי ועם גוטמן ארוחת ערב אחרי המשחק בזלצבורג, אבל הוא רוצה להגיע לישראל בגלל הרוחניות. עובר עליו משהו רוחני".

שחקני הפועל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE
ורמוט (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE
אניימה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE