המתח שהיה הערב (רביעי) במשרדי הפועל ת"א במתחם חודורוב שבר שיאים. שחקני הקבוצה התכנסו אחרי אימון הערב וצפו ביחד בהגרלת ליגת האלופות שהועידה להם הגרלה אפשרית, קשה ובעיקר לא ממש אטרקטיבית. כשיצא הפתק וגילו האדומים שהם בבית אחד עם ליון, בנפיקה ושאלקה 04 הם, סביר להניח, נשמו לרווחה. אחרי הכל, זה הבית אולי הכי נוח לשחק בו. 

גם בהפועל יודעים שמדובר בבית לא ממש אטרקטיבי, בית שלא יביא לישראל את ברצלונה וריאל מדריד הגדולות, או את אחת מנציגות אנגליה. עם זאת, התחושה היא שבהחלט אפשר להתמודד עם היריבות, בוודאי בבית.

אחד הבעלים של האדומים, אלי טביב, אמר ל-ONE היישר ממונאקו בסיום ההגרלה: "מבחינת סיכוי, אפשר להגיע למקום שני או שלישי, אני כן מרוצה. זה בית נוח יחסית כדי לקחת נקודות ולהגיע לאחד המקומות הראשונים. אז מה אם לא קיבלנו את הגדולות? אולי נגיע לברצלונה או מנצ'סטר בשלב הבא.

אם עשינו את מה שעשינו בליגה האירופית, אפשר לסיים במקום הראשון או השני. אני לא מגזים. גם כשהיינו בשלב הבתים בשנה שעברה הרימו גבה והגענו למקום הראשון. עברנו את המבורג, סלטיק וראפיד, אז אני מאמין שגם בליגת האלופות אפשר לעשות את זה.  אסור לשכוח שהפועל היא קבוצה עם ניסיון אירופי"

שחקני הפועל צופים בהגרלה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל צופים בהגרלה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף טביב: "אני מאמין שנמלא את אצטדיון רמת גן. מדובר בקבוצות טובות שמושכות קהל. העובדה שראול מגיע לישראל עם שאלקה ימשוך הרבה אוהדים. הגרמנים קבוצה טובה וחזקה, אבל זה בית שאנחנו חייבים לזכות בו בנקודות. אני קורא לאוהדי הפועל ת"א להגיע ולמלא את האצטדיון. אנחנו לא הולכים לטייל בבית הזה. באים לשחק. אני מאמין בשחקנים שלי".

המתח במהלך ההגרלה בקרב השחקנים היה גדול, אך, כגודל הציפייה כך גודל האכזבה. רוב השחקנים קיוו לקבל את ברצלונה או אחת הגדולות, אך הסתפקו בראול של שאלקה.

אבוקסיס תופס את הראש (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס תופס את הראש (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מאמנה של הפועל תל אביב, אלי גוטמן אמר לאתר הרשמי: "זה בית מעניין עם קבוצות אטרקטיביות, אמנם לא כמו ברצלונה ומנצ'סטר אבל נגיע כדי לייצג את המועדון בכבוד".

במהלך ההגרלה, השחקנים שוחחו בינם לבין עצמם כשכל אחד חשב איזו הגרלה תצא. כשהוצא הפתק המכריע, התחושה שאפפה את החדר הייתה אכזבה. יו"ר המועדון, אמיר לובין,  אף סינן בהומור לעוזר המאמן, יוסי אבוקסיס: "אתה אשם". הסקאוט, אסי דומב, אף ניסה לשנות את המזל ושינה את מקום מושבו שלוש פעמים במהלך ההגרלה, אך כנראה שזה לא הועיל. לפחות בכל הקשור לאטרקטיביות.

שכטר אפילו לא הספיק להחליף חולצה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שכטר אפילו לא הספיק להחליף חולצה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

עוזר המאמן עצמו אמר לאחר ההגרלה: " בנפיקה היא קבוצה חזקה, שיחקתי שם עם בית"ר ירושלים ויש שם אווירה קשה. קודם נתחיל עם הנקודה הראשונה ואז נמשיך, שאלקה היא קבוצת בונדסליגה חזקה".

לובין אמר ל-ONE אחרי ההגרלה: "הגרלה מבלבלת. מצד אחד ראול מגיע לישראל, מצד שני אפשר לעבוד קשה ולעשות נקודות. אני מאמין שנמלא את רמת גן".

השחקנים עצמם קיבלו את ההגרלה באכזבה, אחד מהם אמרן בציניות: ”הגענו לליגת האלופות בשביל לקבל בית של ליגה אירופית". השחקנים, שקיוו לקבל את ריאל מדריד, ברצלונה,מנצ'סטר יונייטד או אפילו את צ'לסי, ייאלצו להסתפק באלופת צרפת, סגנית אלופת גרמניה ואלופת פורטוגל.

ורמוט. &"לפחות קיבלנו את ראול&" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט. &"לפחות קיבלנו את ראול&" (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גילי ורמוט, אמר מיד אחרי ההגרלה: "על הנייר לא מדובר בהגרלה הכי אטרקטיבית שיכולנו לקבל, אבל אנחנו לא באים רק כדי להשתתף, אלא לנסות להוציא נקודות ואולי מקום 2 או 3. לפחות נשחק נגד ראול", הוסיף בחיוך.

יש לציין כי מבין קבוצות הדרג הראשון, ליון בהחלט נחשבת לחלשה מכולן, כאשר היא הצליחה להשתלב בדרג הבכיר רק בעקבות ההדחה המפתיעה של סביליה, שהודחה אחרי צמד משחקים נגד בראגה.   

דה סילבה דרוך, ללה נראה מרוצה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה דרוך, ללה נראה מרוצה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE