מכבי חיפה קמה הבוקר (רביעי) ליום שכולו תקווה ושאיפה לחזור עם נקודה או אפילו יותר מהמשחק מול בורדו הערב ב-20:45 בליגת האלופות. למרות שהמשחק יהיה בצרפת מול אחת הקבוצות החזקות בבית, התחושה בקרב השחקנים היא שאפשר וניתן להפתיע.

אלישע לוי שוחח עם השחקנים והזהיר אותם שלא ירדמו בשמירה: "אם אנחנו מנמנמים לשניה זה יכול לעלות לנו ביוקר. הצרפתים מהירים, חזקים ופיזיים ועל כן, עלינו להיות ערוכים ולהמשיך לשחק את המשחק הרגיל שלנו. יחד עם זאת, לשים לב לשחקניה המהירים של בורדו גם בהגנה וגם ההתקפה. אסור לנו להיבהל ואנחנו צריכים ליזום ולהתקיף חזרה".

לפנות צהריים קבע המאמן את ההרכב שיעלה הערב למשחק בשבאן דל מאס. בשער מקומו של ניר דוידוביץ' מובטח כתמיד ובהגנה יעלה המאמן עם אותו מערך שפתח מול באיירן מינכן - דקל קינן, ג'ורג' טשיירה, אייל משומר ופיטר מסיללה.

בקישור תפס בירם כיאל את מקומו של גוסטבו בוקולי שפתח ב-3:0 לבאיירן מינכן בר"ג. לצידו של כיאל יציב לוי את ג'ון קולמה, כאשר באגפים יהיו אלה מוחמד גדיר ואייל גולסה שינסו לעשות כאב ראש למגינים של האלופה הצרפתית.

כמו בכל משחקיה של האלופה הישראלית באירופה, נתן המאמן קרדיט לוולדימיר דבלאשווילי בחוד ההתקפה, בשעה ששלומי ארבייטמן שוב יתחיל את המשחק על הספסל. הקפטן יניב קטן יוצב כהרגלו מתחת לעמדת החלוץ.

אלישע לוי וחניכיו. "אסור לנו להיבהל" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי וחניכיו. "אסור לנו להיבהל" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המלא: ניר דוידוביץ, אייל משומר, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, אייל גולסה, יניב קטן, מוחמד גדיר, ולדימיר דבאלשווילי.

סקאוטים יעקבו אחרי גולסה
בחיפה לא רוצים לשמוע על הופעה מכובדת ולא על הפסד בכבוד. במועדון רוצים נקודות ראשונות. אף אחד בקבוצה לא משלה את עצמו וחושב על השוואת ההישג בהופעה הראשונה בליגת האלופות כאשר הקבוצה זכתה ב-7 נקודות, אבל אם יש הזדמנות להוציא משהו ממשחק חוץ, זה צריך לקרות הערב.

ריצה קלילה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ריצה קלילה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקפטן, יניב קטן, עודד את השחקנים הצעירים, אייל גולסה ומוחמד גדיר, והעלה את הביטחון שלהם כאשר המטרה היא שיעלו וישחקו את המשחק הרגיל שלהם. סקאוטים מאירופה יעכבו מקרוב אחרי גולסה, שיחגוג השבוע יום הולדת 18.

יניב קטן עדיין לא חתם על החוזה החדש לחמש השנים הקרובות. בסביבתו של החלוץ טוענים שמרבית הפרטים סגורים והחתימה היא עניין פורמלי בלבד. בכל מקרה, לקטן יש חוזה בבקרה עד תום העונה כך שגם אם לא יחתום על החוזה החדש הקפטן מחזיק בחוזה שמוערך ב-450 אלף דולר.

אלישע לוי וגיורגי דרסיליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי וגיורגי דרסיליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

התקשורת הצרפתית לא יוצאת מגדרה לקראת המשחק. בעיתון הספורט הנפוץ בבורדו, 'SUP OUEST', הכותרת המרכזית היא: "זה לא הרגע להיכשל". על מכבי חיפה נכתב: "זו לא הקבוצה הכי חזקה בבית".

הקבוצה תקיים היום אימון שחרור קל בסמוך לבית המלון בו היא שוהה ומאוחר יותר, תערוך לארוחת צהריים בנוכחות הנשיא יעקב שחר. אחה"צ ינחת מטוס בבורדו שיכלול 100 אוהדים מחיפה שהתארגנו יחדיו מטעם ארגון 'הקופים הירוקים'.

אצטדיון שבאן דל מאס מתמרק לקראת המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון שבאן דל מאס מתמרק לקראת המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלון חרזי הותיק יפרוש כמתוכנן לאחר משחק הבית מול בורדו והמועדון ינצל את המשחק האחרון על מנת להפרד כראוי מהשחקן החשוב.

עיתוני צרפת מתכוננים למשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עיתוני צרפת מתכוננים למשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE