(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

ביום שאחרי ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות, במכבי תל אביב מנסים לנתח את כל מה שקרה בשבוע האחרון עם שני ההפסדים לרד בול זלצבורג בפלייאוף. גורמים רבים במועדון משוכנעים שעם הרכב מלא - ללא נדבקים בנגיף הקורונה - הקבוצה הייתה יכולה להשיג יותר. יחד עם זאת, הצהובים מבינים שהם שיחקו עד עכשיו עם זר אחד דומיננטי ובשני המשחקים האחרונים והכי חשובים גם את זה לא היה להם.

לפיכך, המטרה בימים הקרובים תהיה להנחית שני זרים לפחות, בלם וחלוץ, כדי שאותם שניים יוכלו לקחת חלק בשלב הבתים של הליגה האירופית. ההערכה היא שהאלופה מנהלת משא ומתן עם מספר שחקנים כבר תקופה, כאשר בין היתר הוזכרו שמם של החלוץ הארגנטינאי, סרחיו אראוחו, והבלם הוולשי, ג'יימס לורנס. מועמד אחר לחיזוק ההגנה הוא פדריקו ונאנסיו, בלמה הפורטוגלי (27) של ויטוריה גימארייש. כך או אחרת, נראה כי בימים הקרובים שני זרים ינחתו בארץ.

"הבטחנו עונה אירופית וזה היה מאוד חשוב", אמרו במכבי. "כנראה שבהרכב הנוכחי זה כבר היה יותר מדי, למרות שכולם נתנו 200 אחוז. עכשיו מה שחשוב זה להתחזק לקראת שתי החזיתות העיקריות - הליגה והליגה האירופית".

בינתיים, ביקורת קלה נמתחה כלפי יורגוס דוניס בעקבות ההרחקה בזלצבורג. במכבי מבינים את האמוציות שהמאמן הפגין אחרי הפנדל שהוענק לאוסטרים, אבל טוענים כי הכרטיס הצהוב הראשון היה צריך להספיק כדי שיירגע. "אין טעם וחבל שהוא לא יהיה על הקווים במשחק הראשון של הליגה האירופית. הצהוב הראשון היה צריך להספיק", אמר אחד השחקנים. "הוא הראה שהוא אמוציונלי וזה חשוב. הוא בוודאות סחב גם את הפנדל הראשון מהשבוע שעבר".

כמו כן, במכבי ת"א ידעו לשבח את עדן קארצב, שסיפק הופעה חיובית ואף כבש, וכן את דניאל טננבאום, שנמצא בכושר מצוין ושוב הוכיח שיש על מי לסמוך בין הקורות. כעת במועדון יעשו מאמצים על מנת להחזיר את אלה שנדבקו בקורונה במהירות לעניינים. אגב, דן גלזר עשה בדיקה נוספת והתוצאה הייתה גבולית, ובעקבות כך הוא נשלח לעוד בדיקה. אם הוא ייצא שלילי, יצטרף לאימוני הנבחרת. דור פרץ ויונתן כהן יעברו בדיקה עד יום שישי כדי שיוכלו להצטרף גם הם.