(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5

לראשונה מאז 1995, פאריס סן ז'רמן בחצי גמר ליגת האלופות! ביום בו המועדון חוגג יום הולדת 50, הכוכבים מעיר האורות השלימו את המשימה ועלו ל-4 הגדולות של היבשת, אבל לא לפני דרמה מטורפת. הצרפתים התגברו על פיגור מוקדם מול אטאלנטה, ורגע לפני השריקה כבשו פעמיים תוך שתי דקות - מרקיניוס איזן בדקה ה-90 והמחליף אריק צ'ופו מוטינג הפך. כעת, החבורה של תומאס טוכל תחכה למנצחת בין לייפציג לאתלטיקו מדריד.

אבל לצד האושר הגדול, הגיעו גם חדשות לא טובות מכיוונו של קיילור נבאס: אמש נפצע השוער הקוסטה ריקני בשריר הירך האחורי של רגל ימין, והוחלף ע"י סרחיו ריקו בדקה ה-79. נבאס ביצע בדיקת MRI, שאישרה את הפגיעה בשריר. כעת, הפריסאים מקווים לטוב והערכה מחודשת תתבצע ביום שבת, אולם ההשתתפות במשחק בשלישי אינה ודאית.

שחקן נוסף שסיים את המשחק בצורה פחות אופטימלית הוא תיאגו סילבה. הבלם סבל מהתכווצות בשריר הירך האחורי ובדיקת ה-MRI איששה שמדובר בפגיעה בדרגה נמוכה. נכון לרגע זה, קיימת אופטימיות בנוגע לשיתופו בחצי הגמר. בנוגע למרקו וראטי ולאבין קורזאווה אין עדיין חדש בנוגע לקצב ההחלמה מפציעותיהם ולגביהם תיערך הערכה מחודשת סמוך למועד המפגש.

ניימאר, שספג ביקורות רבות במחצית הראשונה, נבחר בסופו של דבר לאיש המשחק. הברזילאי בישל את השער הראשון, סיפק כדור יפיפה לקיליאן אמבפה בשני, ושבר את שיא ליגת האלופות עם 17 דריבלים מוצלחים: "לרגע לא חשבתי על הדחה. שום דבר לא יעצור אותי מלהגיע לגמר. זה היה קשה. אנחנו חווים דברים טובים, יש לנו סגל מעולה, אנחנו משפחה. זה היה בלתי אפשרי לחשוב שנהיה מודחים".

הנשיא נאסר אל-חלאיפי התרגש וסיפק הצהרה: "זה יום מיוחד עבורנו, יוצא מהכלל. היינו צריכים את זה כדי לשנות את המנטליות. אני גאה מאוד ומודה לשחקנים, לצוות. זו הפעם הראשונה בה עלינו לחצי הגמר מאז שהגעתי, זה היסטורי. כולים מטילים ספק בפאריס סן ז'רמן כל הזמן. ניימאר ואמבפה הם מהשחקנים הטובים בעולם, בטופ 3. ניימאר היה איש המשחק, הוא היה מעולה. הוא וקיליאן לעולם לא יעזבו, הם יישארו בפ.ס.ז'". 

הגיבור הגדול אריק מקסים צ'ופו מוטינג קיבל את גביע איש המשחק מניימאר: "זה היה משחק משוגע, משחק ויריבה קשוחים. אני חושב שהראנו עד הרגע האחרון שאנחנו מאמינים בעצמנו. כשעליתי, חשבתי לעצמי 'אנחנו לא יכולים להפסיד, אנחנו לא יכולים ללכת ככה הביתה'. הייתי בטוח בעצמי, בטוח בקבוצה והשאר היסטוריה. הייתה לנו הרגשה טובה בקבוצה. אנחנו נהנים על ומחוץ למגרש. כבר זכינו בארבעה תארים העונה אבל זה החשוב ביותר. כולם יודעים שיש לנו איכויות כיחידים, אבל רצינו להראות שגם כקבוצה. הרבה כבוד לאטאלנטה, אבל אני שמח מאוד". 

מרקיניוס, שכאמור כבש את שער השוויון, הוסיף: "זה מטורף. היה לנו משחק טוב. חייבים להאמין עד הסוף, זה מה שעשינו. זה הכדורגל - אמונה ומוטיבציה. ניימאר היה שחקן המפתח שלנו. הוא היה נוכח, יצר את ההזדמנויות. זה יום מיוחד והצלחנו לסיים אותו בחצי הגמר. אנחנו לא רוצים לעצור כאן".

אנדר הררה אמר: "כולם מוכנים לעזור אחד לשני. זכינו בארבעה תארים. רק קבוצה יכולה לעשות את זה. עשינו את מה שהיינו צריכים מול קבוצה טובה מאוד. אני רוצה להגיד משהו על צ'ופו: הוא בסיום החוזה שלו ומתאמן בכל יום ונותן את הכל. זו האווירה בסגל".