(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ההגרלה שיחקה לטובת מכבי. (אלן שיבר)
ההגרלה שיחקה לטובת מכבי. (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שהשלימה את העבודה נגד דינמו ברסט אמש עם 0:1 קטן, מכבי תל אביב מסתכלת כבר קדימה ליריבה הבאה - רד בול זלצבורג. לאחר ההתמודדות, איתי שכטר לא הסתיר כמה הוא רוצה להיות שוב חלק מקבוצה שמשחקת בליגת האלופות. "מוכן לוותר על המענק שנקבל ובנוסף להביא בעצמי 20,000 דולר בשביל להגיע לליגת האלופות", אמר חלוץ הצהובים.

לצד השמחה והשאיפות הלאה, שכטר יודע שגם המזל שיחק לטובת מכבי תל אביב: "צריך להגיד את האמת - ההגרלות האירו לנו פנים. צריך להגיד תודה. אי אפשר להסתיר שעדיף לפגוש את פרנצווארוש או מייטלנד מאשר אחת מאריות אירופה".

כך או כך לשכטר ברור שקל זה לא הולך להיות: "אנחנו מודעים לזה שאנחנו לא בכושר הכי טוב ולא מציגים את היכולת הכי טובה, אבל נבוא למלחמת עולם".

יחגוג שוב? שכטר.
יחגוג שוב? שכטר. | צילום: ספורט 5

כמו כן, רגע מיוחד מצפה לחלוץ של הצהובים, שבאותו השלב, לפני עשר שנים, עלה על חשבונה של זלצבורג לליגת האלופות במדי הפועל תל אביב. במשחק הראשון בו ניצחה הפועל ת''א 2:3, שכטר אף כבש וזכורה במיוחד החגיגה המפורסמת שלו עם הכיפה האדומה על הראש.

גם לזה התייחס לשחקן: "אחרי 10 שנים לחזור לאותו המגרש, נגד אותה קבוצה, מבחינתי להגשים את החלום הזה - ליגת האלופות זה הטופ של הטופ. לבוא בגיל 33, לשיר את ההמנון, לפגוש את הכוכבים הכי גדולים בעולם, זה השיא". על האפשרות שיחגוג עם כיפה צהובה הפעם אמר: "שאלה טובה. יש משחקים שלא חוזרים בקריירה".

טיבי סייע לשמוע על רשת נקייה. (אלן שיבר)
טיבי סייע לשמוע על רשת נקייה. (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מי שעוד שיתף מהתחושות שלו אחרי שהצהובים הבטיחו לכל הפחות השתתפות בשלב הבתים של הליגה האירופית הוא איתן טיבי. גם לבלם הייתה זו מעין סגירת מעגל. טיבי היה האשם בהדחה של הצהובים מהליגה האירופית ב-2018, כאשר גרם לפנדל ומכבי הודחה על ידי סארפסבורג הנורבגית.

גם להתמודדות אמש, הגיע הבלם, אחרי שעבירה שלו הובילה לפנדל ממש לפני מספר ימים במסגרת ליגת האומות עם נבחרת ישראל. "אני שמח על היום", אמר טיבי, שמבחינתו האירועים הללו מאחוריו: "מה שהיה בנבחרת עבר מבחינתי, עלינו היום לליגה האירופית וזה הישג מדהים, זו פעם רביעית שאני עולה עם מכבי ת"א ויש לנו משימה לעלות לליגת האלופות".

טיבי בכל זאת חזר לאותו משחק נגד סארפסבורג: "אין ספק שההדחה ההיא הייתה חוויה קשה, כמובן שגם באופן אישי זה לא היה קל. זו סגירת מעגל משמחת מאוד".

בלם מכבי תל אביב סיפור מדוע עוד סגירת המעגל הזו כל כך נגעה בו: "לפני המשחק היה לי משהו שישב עליי. כשהודחנו בליגה האירופית לפני שנתיים, זה היה אחד הדברים הקשים שחוויתי. אבא שלי היה במשחק הזה, זה היה משחק אחד לפני האחרון שלו. היום כשעליתי למשחק אמרתי לא משנה מה אני חייב לעשות הכל כדי שנעלה. אני שמח שהשגנו את הניצחון ה"קטן" הזה היום".