תומאס יעזוב בקיץ לארסנל? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
תומאס יעזוב בקיץ לארסנל? (GETTY) | צילום: ספורט 5

ליברפול עומדת בפני אתגר גדול הערב (שלישי) כאשר אלופת אירופה תנסה לבצע מהפך באנפילד נגד אתלטיקו מדריד הקשוחה והפיזית. אם יש שחקן שמאפיין בצורה הטובה ביותר את צ'ולו סימואנה וסגנון המשחק של קבוצתו הוא תומאס פארטי. בשנה החמישית שלו בקבוצה, הקשר הגנאי הפך לאחד השחקנים החשובים במועדון וכשהוא במיטבו קשה עד בלתי אפשרי להכניע את הקולצ'ונרוס.

במשחק הראשון בונדה מטרופוליטנו, הגרזן של אתלטיקו היה השחקן הטוב במגרש, כאשר הסטטיסטיקה מעידה על כך. תומאס זכה ב-83% מהתיקולים וביצע אפס טעויות במשחק. מלבד זאת, הקשר הצליח בכל ניסיונות הכדרור שלו במשחק, נתון שמעורר פליאה משום שפארטיי לא נראה השחקן הכי טכני וזריז. אך בשלוש השנים האחרונות, מתוך 148 שחקנים שביצעו 50 ומעלה כדרורים מוצלחים, רק למתאו קובאצ'יץ (85.7%) אחוזי הצלחה טובים מפארטיי (80.4%), כאשר העונה הגנאי ממשיך את הנסיקה בהיבט זה עם 87.5% למשחק.

הקיץ האחרון היה קשה מאוד לקולצ'ונרוס כאשר, הקבוצה איבדה את העוגנים המרכזיים שלה שהביאו לה הצלחות רבות בעשור האחרון: דייגו גודין ואנטואן גריזמן עזבו לאינטר וברצלונה. אפילו שחקנים מבטיחים כמו: רודרי (מנצ'סטר סיטי) ולוקאס הרננדס (באיירן מינכן) המשיכו הלאה כאשר הם הבינו שבמצב הנוכחי יהיה להם קשה לזכות בתארים באתלטיקו.

כאשר אתלטיקו נכנסת השנה לסוג של עונת מעבר, פארטיי ניצל זאת בצורה מיטבית עם עונה נהדרת, כאשר הוא מפנה את המבטים של מועדוני העלית האירופאיים. למרות נותרו לו שלוש שנים עד תום החוזה, הגנאי עשוי לעזוב את מדריד כבר בקיץ הקרוב כאשר סעיף השחרור של השחקן עומד על 45 מליון יורו בלבד. השמועות הגדולות מדברות על מעבר לפרמייר ליג, כאשר שמו נרשום בפנקסי ליברפול, מנצ'סטר יונייטד וארסנל שכבר מעוניינת לממש את סעיף השחרור ה"מזערי" במונחים של היום.