(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5

סגנית האלופה בחוץ. את העונה הזאת טוטנהאם תרצה לשכוח ומהר. התרנגולים לא ציפו לעוף מליגת האלופות כבר בשלב שמינית הגמר, דווקא כשהיריבה שמולה היא לא מאריות היבשת. אבל אמש (שלישי) לייפציג ניצחה 0:3 בגומלין ו-0:4 בסיכום הכללי, ובכך החבורה של ז'וזה מוריניו הודחה בצורה די מביכה. הפורטוגלי רשם שיא שלילי אישי עם רצף של שישה משחקים ללא ניצחון בכל המסגרות, הכי הרבה בקריירה שלו, מה שכנראה יוסיף לאש שיספוג מהאוהדים.

"ברור שהייתי חיובי אתמול, ככה אני צריך להיות כל הזמן", אמר המנג'ר בסיום. "אם אתה לא חיובי, עדיף לא להתייצב למשחק. כולנו האמנו, אבל אנחנו יודעים כמה הרגע הזה קשה. הם (לייפציג) מאד חזקים. קשה לנו לכבוש שערים כרגע. בשתי הטעויות הראשונות שלנו הם כבשו, ומשם היה מאד קשה לחזור. הפיזיות שלהם מדהימה, שחקני ההגנה שלהם מנצחים כל קרב על הכדור, והם גם מאד מהירים בהתקפה. בכל הזדמנות הם יכולים לפגוע ביריבה, מגיע להם לעלות".

אחרי משחק הליגה האחרון, מוריניו הפנה חלק מהאשמה על טנגי אנדומבלה. כשנשאל על מי הוא כועס אחרי המשחק הזה, ענה: "אם אני צריך להעביר ביקורת על חלק מהשחקנים שלי, אשמור זאת לעצמנו. הם ניסו לתת את מה שהם מסוגלים לתת. עשינו טעויות, כאלה שניתחנו אחרי משחקים קודמים. אני אף פעם לא מאשים שחקנים, בטח לא עם הקשיים האלה שיש לנו. קשה לי להסתדר עם שחקנים שלא מצליחים למצות את הפוטנציאל שלהם. אבל אני תמיד לצד הבחורים שלי. אני חושב שזה טוב שהודחנו. מצבים קשים כאלה יכולים לעזור להתכונן לעתיד בצורה טובה יותר".

מוריניו המשיך לפרט עד כמה בעיית הפצועים שלו השפיעה: "אין את מי להאשים, בכל משחק יש לנו פציעה טראומטית, זה הסיפור של העונה הזאת. זה לא מפסיק, וזה התחיל עם הפציעה של הוגו לוריס. מאד קשה להתמודד עם דבר כזה ועם כל השינויים בסגל ממשחק למשחק. בניה מחדש בקיץ? אני לא חושב. אם לא יקרה משהו חריג במהלך החופשה, אחרי הקיץ יהיה לנו שוב את קיין, סיסוקו, סון, ברחוויין, דייויס... זה משמעותי. אנשים יכולים להגיד שאלו תירוצים, אבל זה מצב רע לכל אחד, לא חושב שכולם יכולים להתמודד עם זה. יש לנו משחקים ואנחנו מגיעים לגבול שלנו. בואו נראה איך נסיים את העונה הזאת".

דלה עלי היה מאוכזב ביותר אחרי התבוסה: "זה הורס אותנו. הייתה לנו אמונה לפני המשחק ולא הופענו. זה ליגת האלופות, אם אתה לא מופיע אתה מוענש. השער הראשון לא שינה בהרבה, אבל המשכנו להתגונן ליותר מדי הזדמנויות של היריבה, ובסופו של דבר היה מאד קשה לחזור משני השערים. היינו צריכים להראות בגרות מסוימת ולהילחם. לא עשינו זאת. אין לנו מה להשתמש בתירוצים. יש לנו איכות, גם אם יש לנו חוסרים של שחקנים טובים, זה קורה. מי שמשחק צריך להופיע, וזה לא קרה היום".

"אנחנו מתנצלים בפני האוהדים. לצאת למשחק כזה ולהפסיד ככה, מגיע להם יותר. אסור לנו להיות במצב הזה בליגה, אסור לנו להתחבא. העונה הזאת לא הייתה טובה עבורנו. המצב ממש רע, אין כאן ביטחון. כל השחקנים בוגרים מספיק כדי לדעת שאנחנו לא מספקים את היכולת הרצויה. אתה תמיד צריך להסתכל על עצמך קודם כל, אני אעשה זאת ובטוח שהאחרים יעשו זאת גם".